Bronzový

Osobní zkušenost se šťávou z cibule při diagnoze - alopecia areata - máte někdo?

Dnes jsem se dočetla, že postižená místa se mají dvakrát,třikrát týdně potírat čerstvou cibulovou šťávou. Kdyby to fungovalo,doporučil by to kožní lékař, nebo musí doporučovat jen výrobky z farmaceutického průmyslu, tedy za které musíme zaplatit, v tomto případě ne málo...
Nebo poprosím o nějakou další radu typu "babských"...kortikoidy mám a dusíku moc nedůvěřuji.
Díky.

Odpovědi:

..."Kdyby to fungovalo,doporučil by to kožní lékař"... - mohl by - a také nemusel. U takovýchto ´tradičních´ receptů nemá nikde ani kým doporučené dávkování (navíc není cibule jako cibule, což ´pilule´ jsou jedna jako druhá), nemá definované kontraindikace apod.
___
Osobní zkušenost nemám, ale myslím, že cibulová šťáva uškodit nemůže - takže proč ji nevyzkoušet?
;-)

Bronzový

Nevím co ona diagnóza znamená!!Ale kožař to nedoporučí ze dvou důvodů-první napsal Mowla a druhý je ten že pkd doporučí něco co nekoupíte v lékárně,nemá z toho nic!!! JInak se říká cibulí když nepomůžeš,tak ale taky nic nezkazíš!!
Zkušenost s cibulovou šťávou KLADNOU mám-ale na vnitřní užítí při kašli-cibule se nakrájí najemno,do skleničky nebo hrnečku,zasype cukrem nebo dá lžička medu a překlopí talířek (podšálek)-cíba pustí štávu a tu 2-3x denně lžičku. Jo a ještě pomáhala čerstvě rozkrojená cibule,potřít čerstvé píchnutí od vosy či včely (u včely vyndat žihadlo)-nevznikne otok

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

no, mazať si hlavu cibuľou (to potom budete hlava pomazaná?) - to by ma nenapadlo.

v prvom rade záleží na príčine, klinickom obraze (infekcia? - zvýšená hodnota IgE?, výsledok trichogramu? - bol vôbec urobený trichogram?, dôsledok atopie?, ...)

potom sa stanovuje liečba.

pokiaľ sa jedná o zápalovú príčinu, cibuľa (nesterilná) či jej šťava môže ešte viac uškodiť.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.