Meruňka272

Osobní vklad na běžný účet – proč na vlastní kapitál?

Dobrý den, ve škole teprve začínáme s účetnictvím a už jsme se dopracovali k rozvahovým účtům. Jeden z příkladů je, že jsme z osobního vlastnictví vložili do firmy peníze na BÚ. Běžný účet na straně Má dáti je jasný, protože nám přibyly peníze, ale nechápu proč je druhý účet Vlastní kapitál. Podle podvojnosti to bude na straně Dal, ale proč? Děkuji předem za odpověď.
Zeptala bych se našeho profesora, jenže máme vyučovací hodinu až za týden.

Odpovědi
mosoj

Klidně si to dej třeba jako půjčku do firmy.
Jinak existují " souvztažnosti", kde jsou možnosti dané.