Pokročilý

Osobní údaje

Dobrý den, mám dotaz. Jeden nejmenovaný člověk o mě na jednom foru zveřejňuje osobní údaje, nepravdivé informace (moje povaha), snaží se mě i společensky znemožnit a vystavuje svou prezentaci o mě tak celému internetu. Nahrál tam i mé fotky i kontakt na telefon a jednou se pokusil zveřejnit i adresu mého bydliště. Vše provozuje na svém placeném serveru. Vylepšuje si SEO, aby moje jméno bylo vyhledáno hned na prvním místě ve vyhledávačích.

Jak se dá proti tomu bránit a jak řešit ? Pokud vím, tak je to trestné a určitě se to nějak dá i jinak stíhat. Děkuji za vaše názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Pokud víte kdo to je, tak mu dejte přes hubu...

Bronzový

Pokud máte na mysli pomluvu, tak byste musel v rámci trestního řízení, krom doložení co je a co není pravda, také doložit, že ony nepravdivé údaje vás VÁŽNÝM způsobem poškodily. Problém je v tom "vážně". Například, že díky této informaci jste přišel o zakázku za milion, nebo že vás vyhodili z práce, manželka se s vámi rozvedla a podobně. Rozhodně v trestním řízení neuspějete s tím, že se vás známí či obchodní partneři ptají, co je na těch informacích pravda. V první řadě doporučuji dohodu s oním člověkem nebo podání žaloby v občanskoprávním sporu. Pokud jsou na stránkách zveřejněny údaje běžně dostupné, pak se nemůže jednat ani o neoprávněné nakládání s osobními údaji - můžete však kontaktovat úřad na ochranu osobních údajů, aby celou věc prověřili.

Pokročilý

Dobrý den, jak vidím, máte ,,hodně dobrého nepřítele". Každopádně, dalo by se to vyložit jako pomluva - trestný čin, jehož se dopustí ten, kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu. V § 206 trestního zákona.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pojmy/p1429-pomluva.aspx

Zlatý

Nahlašte to okamžitě na policii. Je nutné co nejdříve zakročit! Věřím, že je to velice nepříjemné, ale musíte se co nejdříve začít bránit. Pokud víte o koho jde, nahlašte jeho jméno a místo, kde se nejčastěji vyskytuje. Zneužití Vašich fotografií, Vašeho tel. čísla apod. je trestní čin a pachateli hrozí odnětí svobody i v několika desítkách let. Neodkládejte to a neztrácejte čas, protože času je velice málo. Držím pěsti, aby Vám to dopadlo dobře. Mějte se hezky :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.