Chandler

Osobní údaje

Dobrý den, mám dotaz. Jeden nejmenovaný člověk o mě na jednom foru zveřejňuje osobní údaje, nepravdivé informace (moje povaha), snaží se mě i společensky znemožnit a vystavuje svou prezentaci o mě tak celému internetu. Nahrál tam i mé fotky i kontakt na telefon a jednou se pokusil zveřejnit i adresu mého bydliště. Vše provozuje na svém placeném serveru. Vylepšuje si SEO, aby moje jméno bylo vyhledáno hned na prvním místě ve vyhledávačích.

Jak se dá proti tomu bránit a jak řešit ? Pokud vím, tak je to trestné a určitě se to nějak dá i jinak stíhat. Děkuji za vaše názory.

Odpovědi
Lucimia

Pokud víte kdo to je, tak mu dejte přes hubu…

atriplex

Pokud máte na mysli pomluvu, tak byste musel v rámci trestního řízení, krom doložení co je a co není pravda, také doložit, že ony nepravdivé údaje vás VÁŽNÝM způsobem poškodily. Problém je v tom „vážně“. Například, že díky této informaci jste přišel o zakázku za milion, nebo že vás vyhodili z práce, manželka se s vámi rozvedla a podobně. Rozhodně v trestním řízení neuspějete s tím, že se vás známí či obchodní partneři ptají, co je na těch informacích pravda. V první řadě doporučuji dohodu s oním člověkem nebo podání žaloby v občanskoprávním sporu. Pokud jsou na stránkách zveřejněny údaje běžně dostupné, pak se nemůže jednat ani o neoprávněné nakládání s osobními údaji – můžete však kontaktovat úřad na ochranu osobních údajů, aby celou věc prověřili.

allayne

Dobrý den, jak vidím, máte ,,hodně dobrého nepřítele". Každopádně, dalo by se to vyložit jako pomluva – trestný čin, jehož se dopustí ten, kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu. V § 206 trestního zákona.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p1429-pomluva.aspx

Jahoda

Nahlašte to okamžitě na policii. Je nutné co nejdříve zakročit! Věřím, že je to velice nepříjemné, ale musíte se co nejdříve začít bránit. Pokud víte o koho jde, nahlašte jeho jméno a místo, kde se nejčastěji vyskytuje. Zneužití Vašich fotografií, Vašeho tel. čísla apod. je trestní čin a pachateli hrozí odnětí svobody i v několika desítkách let. Neodkládejte to a neztrácejte čas, protože času je velice málo. Držím pěsti, aby Vám to dopadlo dobře. Mějte se hezky 🙂