Osobní překážka v práci

Má nárok náš zaměstnanec na placenou překážku v práci, když veze družku na kontrolu k lékaři?
Děkuji Dana

Odpovědi
standa

NÁROK MÁ.

Je to upraveno v příloze nařízení vlády č. 590/2006 Sb., bod 8 s přihlédnutím k bodu 7.

8.a) Doprovod
Pracovní volno k doprovodu RODINNÉHO PŘÍSLUŠNÍKA do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření…

Pro účely tohoto bodu se rodinnými příslušníky rozumí fyzické osoby uvedené v bodě 7.

7.a) Pracovní volno…se poskytne…jde-li o manžela, DRUHA nebo dítě…

Celé zěnění přílohy zmiňované vyhlášky naleznete níže ve zdroji.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx