osobní ohodnocení

Pracuji na zkrácený úvazek,to je na 4 hodiny denně jako uklizečka ve škole,která je zřizována obecním úřadem.Jakou minimální mzdu bych měla dostávat a mám nárok na osobní ohodnocení?A jaké další položky na mzdě mohu dostávat k platu,který je teď skoro pořád stejný?Jen základní sazba a nic víc k tomu.Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vaše minimální mzda je dána zákonem o minimální mzdě a v současné době činí přibližně 8000,–Kč přičemž pokud pracujete pouze na 4 hodiny, náleží vám pouze polovina. Ostatní složky mzdy (osobní ohodnocení, prémie) jsou takzvané nenárokové složky a záleží pouze na vašem zaměstnavateli zda vám je dá.
V případě, že máte pracovní smlouvu, která obsahuje ujednání o výši mzdy a další složky, popřípadě takzvaný platový výměr, jsou jednotlivé složky mzdy v tomto uvedeny.
Pokud jste odměňována hodinovou mzdou, tak i tato nesmí být menší než je minimální mzda (přibližně 50,–Kč na hodinu). V tomto případě máte ze zákona nárok i na svátek pokud v daném měsíci je. Pokud však máte měsíční mzdu, nárok na zaplacení svátku nemáte. Uvádíte, že pracujete na 4 hodiny denně, činí vaše hrubá mzda přibližně 4000 Kč.