smrťák

osobní bankrot

Dobrý den,rád bych se dozvěděl co jako soukromá osoba musím splňovat abych mohl sám na sebe vyhlásit osobní bankrot a na jaký úřad se v tomto případě mohu obrátit?Nemám v tomto směru vůbec žádnou zkušenost proto předem děkuji za info.J

Odpovědi
standa

Problematika osobního bankrotu je docela široká a zde určitě není prostor podat vyčerpávající odpověď…, přesto doporučuji, abyste se podíval na odpověď na obdobnou otázku, která zde již zazněla – viz zdroj níže.

A doplňuji základní zásady:

  • tuto agendu nevyřizuje žádný úřad
  • návrh na vyhlášení osobního bankrotu podáváte sám, a to k SOUDU
  • soud posuzuje velmi detailně důvody pro vyhlášení bankrotu a každopádně s bankrotem musí souhlasit vaši věřitelé, kteří posuzují co je z JEJICH POHLEDU výhodnější
  • fakt, že po vyhlášení bankrotu budete muset žít 5 let na hranici chudoby je jiné téma

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-podstoupit-exekuci-nebo-vyhlasit-osobni-bankrot