Illines

Osoba,ktera mlci i kdyz slysi argument?

Jak si to vysvetlit?Nema zajem k diskusi,souhlasi ci nema vysvetleni?

Nejlepší odpověď
anonym

Napadá mne jednoduché vysvětlení – prostě se nechce hádat u vědomí, že se stejně nic nevyřeší.
Bez ohledu na konkrétní kontext, si vypůjčím 2 výroky:

  1. Moudřejší ustoupí.
  2. (Plzák) – Hádka mezi 2 lidmi nemá nikdy žádné východisko. Teprve ve 3 lze třeba hlasovat. Jediná šance, buď se rovnou hádce vyhnout (tedy volná prafráze – nereagovat na provokace k ní směřující) anebo aplikovat předem dohodnuté heslo na ukončení vášní. Např. jako v divadle „Štronzo“, kdy všichni ztuhnou v posledních gestech a nevyřčených vulgaritách.

V praxi mezi manželi tzn. vrátit se k předchozí výchozí situaci, pokračovat v činnostech, jako by se nic nedělo, případně se od sebe vzdálit a střízlivým rozumem se pokusit vyřešit až po čase, kdy emoce vychladnou.

Další odpovědi
Damiana

Může to být apatie – ale to ten člověk mívá i jiné osobní nebo zdravotní problémy a právě apatie ke všemu, odmítání komunikace, etc. je jejich častým průvodcem.
Arogance, přezírání, nezájem, odmítání, někdy až buranství – pokud se chová nadřazeně, povrchně až drze vůči tazateli nebo blízké osobě, která se s ním pokouší navázat nebo udržet kontakt.
Musela bys uvést konkrétnější příklad, nejde všechny, kteří mají problémy s komunikací házet do jednoho pytle …:-)

Wang

Vámi vyslovený argument nemusí být pro toho druhého argumentem.
Navíc nemusí nic, co sám nechce. Ani ve chvíli, kdy Vy chcete sebevíc.
Může být pro něho jednodušší Vám říct, že neví, než říct něco, čeho by později litoval. Nebo ví, že byste ho jen nekonstruktivně chytala za slova (která řekne).
Možný je i špatný načasování toho rozhovoru. Možná jste to Vy, kdo moc tlačí na pilu a jste v rozhovoru příliš agresivní (to ženy dělají poměrně často a všimnou si toho poměrně vzácně).

Illines

Ahoj ocko,tak nejak to vidim i ja-ze by se vratil rad.

anonym

Illines, odpověď může být daleko prostší – prostě ten dotyčný třeba odpověď sám nezná, nebo ji v současné době nedokáže zformulovat. Sto lidí = sto povah. Nikdy se nedá měřítkem jednoho člověka posuzovat člověk jiný. Kdybychom se jako lidé dokázali přijímat i se svými odlišnostmi, bylo by mezi lidmi podstatně méně svárů a hádek.
Navíc jsou lidé, kteří pod vlivem stresu, což rozchod zcela zaručeně je, nedokáží najednou na vše zapomenout a jít bez problémů dál. Už to, že Tvůj bratranec jistým způsobem lpí na tom, aby se svou bývalou zůstal alespoň v kamarádském vztahu, leccos naznačuje. Pro něj to ještě zdaleka není zvládnutý problém. Dám krk za to, že by se vrátil rád.

Illines

Napsala jsem ti recept,mrkni se.

Damiana

Díky za recept. Vypadá zajímavě. Zkusím, až bude „trochu větší“ zima…:-)

Illines

Damiano,jde o synovce,ktery po 7letem vztahu,se rozhodl zit sam,ale presto si chce byvalou udrzet jako pritelkyni,ka­maradku.Vola ji denne a i prijde na navstevu.Kdyz se ho byvala zepta,zda se chce vratit,nebo si zvolil dobre ze odesel,tak mlci.A povi-li mu at si jde svou cestou,ze se rozhodla zit podle sveho-mlci.A jen mu zalezi pry na udrzeni kamaradstvi do budoucna.Ja se v tom nevyznam,ale podle mne laicky,si chce nechat dvirka otevrena.Ale i na to mlci.

Damiana

Hm. Setkala jsem se s několika podobnými případy. Dost často tam hrála roli nepřiznaná homosexualita. A také strach z odpovědnosti. Nevím, jak fungovalo manželství synovcových rodičů, jak moc v něm byli jeho rodiče k sobě otevření a na sobě závislí. Možná jen podvědomě cítí strach z osamění, ale také se bojí vázat a má strach, že dotyčné nebude stačit. Evidentně si málo věří. Můžeme se tu jen domnívat, co všechno mezi nimi v intimních chvílích proběhlo – v rámci sexu i citlivých rozhovorů. Evidentně tam něco nefunguje. Synovec má blok, který může nejlépe odhalit někdo nestranný. Bylo by výjimečné, kdyby se otevřel někomu v rodině, ale i to se dá zkusit. Mohl by možná „zabrat“ nějaký mužský, který by si s ním otevřeně promluvil.