osoba blízká

Platí osoba blízká a vztahuje se na sil.vozidla,kon­krétně praková na invalidech,mohu se na toto vymluvit u přestupkové komise?

Odpovědi
Amie

Dřív ano, ale teď tuším, že to již zrušili.

zzzzz

Osoba blízká není občanské právo, je to právo ústavní konkrétně z listiny základních práv a svobod článek 37. Aby ji zrušili, museli by změnit ústavu.
Stále to platí.

cukrar

osobu blízkou nezruší a ani to nejde.
Občas se (i v mediích) špatně vykládá novela, která bude (snad) platit až od roku 2013, kde se nebude vlastník vozidla vymlouvat na osobu blízkou, ale bude muset oznámit viníka, nebo platit za něj.
Ale již teď je návod jak z toho ven…

stále může zvolit možnost odmítnout vypovídat…