mezara

Osnova u výtahu z textu.

Pokud píšu slohový útvar výtah s osnovou, tak jak bude vypadat text?
Píšu normálně jako třeba vypravování, že na začátku každého odstavce vynechám část řádku a nebo se tam vůbec žádné odstavení řádku nepíše?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádím jeden vzor. Samozřejmě ty tečky do textu neplatí. Zde totiž nejde formátovat do odstavců.

Konspekt (výtah)

I. Od pol. 18. st. pomalý rozklad feud. společnosti, (většina obyvatel ještě v …zemědělství ; robota, malá města)
…1. Změna – nově pěstování brambor a jetele (na dosavadním úhoru) – možnost .......střídavého hospodaření
..... 2. xxxxxxxxxx
..........a) xxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx­xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx­xxxxxx
.............. . xxxxx
............b) xxxxxxx
II. Největší manufaktury

Doplňuji:
Samozřejmě římské číslice zarovnané v levé svislici, stejně jako arabské nebo písmena. začínají stejně

Další možnost: číslování – viz odkaz – podle vzoru Obsah

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wi­kipedie:Typogra­fick%C3%A9_ra­dy

Další odpovědi
anonymmm

dělej u toho normálně odstavce jako u jiného textu a piš stručně :)