Oslovení v dopise

Jaké je správné oslovení v dopise?

Vážený pan
Ing. Karel Opička

nebo vše na jednom řádku a bez titulu:

Vážený pan Karel Opička

Nejlepší odpověď
annas

Oslovujeme vždy v 5. pádě a píšeme je na jeden řádek.

Možnosti:
Vážený pane Opičko, …nebo Vážený pane inženýre,…

Křestní jméno je uvedeno v adrese.

Jak jste napssla v prvním řádku, jde o psaní adresy, nikoliv oslovení.

Další odpovědi
baghira

Pokud to není adresa, ale opravdu oslovení, tak by mělo být v 5. pádě, vážený pane Karle Opičko, a není důvod to zalamovat na dva řádky.

Pokud to je adresa, tak platí ta první možnost (na řádku s jménem by měl být jen titul, je-li jaký).

Nicméně si myslím, že to panu Opičkovi bude jedno, pokud to není extrémní hnidopich :)

breberka

oslovení: Vážený pane inženýre, Vážený pane Opičko nebo jen Vážený pane

pokud je to adresa, má to být pod sebou…tak jak to máš napsáno prvně.