Avatar uživatele
anonym

Oslovení tchyně.

Jak jste oslovovali či oslovujete svou tchyni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, 1951 před 4913 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

já ji říkám,babi,babičko nebo panímaminko.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Já začala u „paní Příjmení“, pak si vyžádala jméno, tak jsem ji oslovovala jménem. A protože jsem s přítelem už nehorázně dlouho, znám ji možná lépe než mou mámu, tak ji říkám z provokace „bábi; babičko“, protože už se nemůže dočkat vnoučat…
Můj otec své tchýni vykal, neoslovoval jménem, máma tu možnost neměla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vlastina

Křestním jménem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Někdo jí vyká a říká „maminko“, což mi přijde ulítlý, maminka to není a nikdy nebude.
Kdybych někdy nějakou nabyla, o čemž těžce pochybuju, asi bych jí říkala křestním jménem. Asi jak by si sama přála.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mamince sveho pritele rikam pani a prijmeni,dokud mi nenabidne jinou moznost.Mamince byvaleho jsem mohla rikat krestnim jmenem a tykat,ale trvalo mi dlouho,nez jsem si na to zvykla.Ovsem zezacatku jsem take vykala a oslovovala prijmenim.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mili @

Jo jo, expřítel mé dcery se s ní rozešel, ale říkal mi maminko, a to dokonce i teď, asi mě měl rád…
I když uznávám, jeho maminka opravdu nejsem, má svoji, ale asi si zvykl za tu dobu…
A já jsem své tchyni vykala a nejmenovala jsem ji, ta mě asi ráda neměla, kdežto tchánovi jsem v pohodě tykala!!! 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Manželovy rodiče oslovuji mami,tati a tykám jim.Stejně tak manžel říká mým rodičům.Oslovení babi a dědo používají jen naše děti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek