maruš

Oslava svátku.

Slavíme svátek matek,osvoboze­ní,sv.Václava,vý­ročí revoluce a jiné.Není divné, že slavíme upálení Mistra Jana Husa?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ani tak nejde o slavení jako o památku na něj.

Další odpovědi
standa

Divné ? Proč ? V životě je k divení mnoho jiných nesmyslů, ne?

Níže ve zdroji uvádím odkaz na jeden blog, ve kterým je pár názorů na „odkaz“ Jana Husa…, nechť si názor udělá každý sám.

Já jej osobně považuji na svoji dobu za ´frajera´…, jestli by však měl být den jeho úmrtí slaven státním svátkem, toť otázka. Spíše ne…

Zdroj: http://josef.blo­gy.novinky.cz/0807/proc-je-6-cervenec-statnim-svatkem

Michal

tady je ošidné slovo slavíme.Je to spíše významný památný den.

iwetax

Každý státní svátek je dobrý, nemusí se do práce. Pro věřící to svátek je velký. Tak proč ho neslavit?