Avatar uživatele
eso

OSA a dalsi darmozivkove

Dobry den, chtel bych se zeptat normalnich a soudnych lidi, zda je mozne po provozovnach vydirat OSA a jine poplatky lehkozivku za nekoho jineho. Uz jsem cetl o panovi, ktery ma kavarnu a prehrava pouze klidny jazz ze zakoupeneho CD a stejne musi platit. Dalsi nesmysl mi prijde, ze kamarad ma „hospodu“ a chteli by po nem platit za TV, kde vecer pusti zpravy nebo fotbal nekolik tisic. Me to prijde nesoudne a nemoralni prizivovat se na ukor a snahu nekoho jineho, kdo neco vytvoril a jeste to vymahat a nyni dokonce z penez danovych poplatniku to inzerovat v mediich, ze je to normalni. Budu rad za kazdy nazor, dekuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3759 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Každý Čech nechce platit poplatky. Ale musí se platit za autorské díla.
Že se nelíbí moje odpověď?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

OSA požaduje poplatky za akúkoľvek verejnú produkciu (i z CD, TV, rádia, MP prehrávača, z rádia v autobuse, jukeboxu …)

no hold, i naši umelci chcú z niečoho žiť, keď sa za filmy neplatí a sťahujú sa z internetu. (ale ktovie či a koľko im OSA postupuje, až tak ďaleko som za tým nepátral)

proste, čo nezaplatíme normálne, ako sa patrí, zaplatíme inak.
tí slušní, ktorí platia, bohužiaľ zaplatia 2× (hospodský si poplatky premietne do cien).

mňa by skôr zaujímali koncesionárske poplatky za TV zriadenú z našich peňazí (daní) – platím za to, že TV vôbec existuje a jej nenažraný management (nehovoriac o ostatnom) a potom ešte za právo sledovať ich výtvory (majiteľ galérie tiež neplatí za pozeranie na obrazy, ktoré tam má vystavené).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Není důležité zda se nám to líbí nebo ne. Platit se většinou nelíbí nikomu. Důležité je ovšem to že pokud existuje zákon, že se platit musí, tak nic jiného nezbývá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Arygnoc má pravdu a ještě bych dodal,že třeba u televizních poplatků platíš i za to , co nechceš-viz reklamy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Řekni mu, ať to neplatí, oni na to stejně nemaj, aby to po něm nějak vymáhali.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek