xylofon15

Originální průkaz nebo postačí kopie ?

Musím sebou po ČR či v zahraničí nosit originální průkaz totožnosti (cestovní pas, občanka) nebo jen stačí jejich kopie ? Lze to zdůvodnit tak, že se bojím o odcizení ?

Nejlepší odpověď
Drap

Při prokazování totožnosti neni kopie považována za doklad

Další odpovědi
Mapel

Platí pouze originál !!! Nic jiného.

tom004

Kopie neplatí a i kdyby, nic tím nezískáš. Když Ti někdo OP ukradne, nebo ho ztratíš, stejně to musíš to nahlásit a nechat si, ve vlastním zájmu, vystavit nový.