Megaloman

Originál Swarovski ?

Jak je možné, že se všude na různých aukcích (např. na Aukru) objevují cetky za 200 Kč a je u nich napsáno, že se jedná o Swarovski šperky ? Copak to není trestné, pojmenovávání něčeho jinou značkou ? A nebo jsou to opravdu originály ?

Odpovědi
anonym

…„originály“…
😁
Pod značkou Swarovski se prodává i masově produkovaná bižuterie s mizivou hodnotou uměleckou a nulovou hodnotou ´práce´ a materiálu.
Pokud by mělo jít opravdu o originál – nedejbože z přírodních kamenů, přidej nějakou tu nulu (zprava) a asi změň měnu…
😉

Layla

Jsou dva druhy šperků Swarovski – 100% originál, který najdeš akorát na jejich stránkách nebo v jejich klenotnictví a bezpečně ho poznáš podle ceny a certifikátu jakosti ( který si můžeš vyžádat) a pak šperky ze Swarovski elements – kde jsou od Swarovski akorát ty „skleněné doplňky“ a ty jsou označování jako SWAROVSKI CRYSTALLIZED ( př. http://www.sperky-image.cz/p/nah­rdelnik-se-swarovski-elements-rivolli-tmave-modry-montana není šperky Swarovski ale Šperky Swarovksi Element – tedy se sklíčky Swarovski.

Navíc pokud se nepletu tak prodejci Swarovski Element musí mít u šperků přímo slovo Elements jinak platí pokuty.

SD

Je rozdíl mezi originálními šperky Swarovski a komponenty Swarovski. Swarovski prodává oboje. Originál šperky Swarovski prodává pouze Swarovski a cenově jsou skutečně někde úplně jinde než 200 Kč. Ale je možné zakoupit komponenty Swarovski (kameny se speciálním brusem) a použít na výrobu vlastních šperků. U těchto šperků musí být vždy uvedeno, že se jedná o „šperky s komponenty Swarovski“ a nikoli o „šperky Swarovski“. Cena šperků s komponenty může být klidně 200 Kč, záleží na výrobci. Prodávájící často klame zavádějícím označením.