nelka1995

Originál nebo padělek ?

Dobrý den, jak rozeznat original iphone od kopie ? podle imei mi to nachazi jako originál ale nwm no …
Viz foto

http://img08.a­llegroimg.pl/pho­tos/oryginal/31/74/75­/28/3174752821_2
http://img08.a­llegroimg.pl/pho­tos/oryginal/31/74/75­/28/3174752821_3
http://img08.a­llegroimg.pl/pho­tos/oryginal/31/74/75­/28/3174752821
Doplňuji:
Jj já google zkoušela , jen jsi v tomhle případě nejsem moc jistá IMEI to nalezne ale při serial number je problem (takže asi kopie)

Nejlepší odpověď
Drap

Padělky jsou dělány tak, aby byly těžko rozpoznatelné od orginálu. Takže jedině se obrátit na nějakého odborníka přímo s přístrojem. Podle fotografií to nikdo zřejmě neurčí.

Další odpovědi
badisko

http://mobil.id­nes.cz/poznate-falesny-iphone-4-od-originalu-dsh-/iphone.aspx?c=A120125­_163141_iphone_a­po
http://www.vel­kaepocha.sk/20071019­3583/Apple-iPhone-po-cinsku-padelane-vyrobky-zneklidnuji-opravnene-vyrobce.html
Když položíme falešný iPhone 4 vedle originálu, nepozná ani odborník na první pohled nic. Napoví až drobné detaily při velmi podrobném přímém porovnání obou telefonů. Logo Applu na zadním krytu má u padělku trochu jiné proporce, displej je o pár milimetrů menší. Stejné jsou popisky až na jednu drobnost, kterou je místo sestavení přístroje. U originálu je to Čína, u padělku je uveden TaiWan včetně velkého w. Padělek lze poznat i podle drobné záruční nálepky na jednom ze šroubků na spodku přístroje u konektoru.

Zpracování je velmi dobré, otázkou je, jak dlouho vydrží přístroj pohromadě. Ale u nového přístroje to rozhodně není nic, co by na padělek upozornilo. Trochu humpoláčtější je krabička, ale vnitřní sestava obalu včetně příslušenství je opět stejná s originálem. Pouze na spodní straně krabičky chybí nálepky. Bonusem navíc je průhledný nasazovací kryt z pevného plastu.

Zdroj: http://mobil.id­nes.cz/vyzkou­seli-jsme-iphone-4-za-2-100-korun-vypada-dobre-funguje-na-draka-p9z-/telefony.aspx?c=A120126­_154423_telefo­ny_jm

co takhle pouzit stejcka Google je toho plnej web…

Orange

Jasná kopie. Už jen ten displej má k ostrosti daleko. Stačí se řídit cenou, pokud bude nezvykle levná, tak je jasno. Nikdo ti originál levně neprodá.

Bedy

Když se podíváte dolů na iPhone, tak u padělků často bývávají docela viditelné šroubky. Dále ten IMEI se mi moc nezdá.
Kdžy se podívám i na ten displej – buď fotka nicmoc nebo spíš prostě napodobenina iPhonu.
Vidím, že je to něco z Aukra, tam bych byl v případě Apple výrobků opatrný, zvlášť pokud je to za podezřele levnou cenu.

marek.29

Je dost možné že je to kopie. Navíc IMEI může dát ze svého iPhonu pravé ale serial key je citlivý údaj. Ten dát fejkovní nemůže 😉
Doplňuji:
EDIT: navíc je jasné že se jedná o padělek z těch fotografií plochy (xxxxxx821_3) jak je tam „Aplikácia, Správy, Čísleník“ apod. ten font (styl písma) není v žádném případě z originálního zařízení a to i když by se jednalo o jailbreak (takové zařízení bych navíc neměl zájem kupovat :) tím totiž font nezměníš.
NEKUPOVAT