Meri

Opylování.

Neznáte někdo prosím 5 rostlin, které opyluje vítr, hmyz a 1 rostlinu, která je opylována savci, vodou a ptáky?

Nejlepší odpověď
Lucijej

větrosnubné rostliny – opylované větrem – všechny jehličnany, pak třeba ještě bříza a líska, šáchor i trávy

kolibřík (pták) – opyluje tropiscké rostliny,např. vanilovník, fuchsie
netýkavka Impatiens sakeriana je v Kamerunu opylována strdimily (ptáci)

hmyzem – např. kopretina, pryskyřník, hluchavka, náprstník, jetel.....

vodou – řasy: parožnatka,chaluha, růžkatec

kaloni (savci) – tropické rostliny, např. banánovník, baobab
netopýr(savec) – některé druhy kaktusů
člověk (savec) – uměle opyluje každou rostlinu, kterou si zamane