Pokročilý

Opravit staré auto,nebo koupit ojeté ?

Přítel se rozmýšlí,jestli je lepší vylepšovat a opravovat své cca 25 let staré auto,(které je pro něj srdeční záležitostí)-je potřeba celé vyvařit atd.,nebo se ho raději zbavit a koupit si "nové" z bazaru...Co myslíte,že se více vyplatí?díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

opravit staré

Svoje auto už znáte, víte o jeho slabinách a pokud máte možnost si ho opravit, jistě to uděláte poctivě. Auta koupená v bazaru jsou sázka do loterie. A kolikrát jste už vyhráli sportku ?

Další odpovědi:

Zlatý

opravit staré

Pokud to je přítelova srdeční záležitost,nechal bych ho opravit.

Zlatý

opravit staré

Nejde dost dobře poradit. U starého člověk ví, co všechno potřebuje, u ojetého může jen odhadovat. Pokud si opravuje sám, tak bych se na jeho místě asi rozhodl o opravu toho původního.

Zlatý

koupit ojeté

Vyplatí? Nejvíce se vyplatí auto ve stáří 3-10 let. Vše co má dnes 12 let a více nebrat. Do toho budeš jen strkat prachy, furt se v něm bude něco kakat. Zkušenosti:
Já - 12 let stará Fiesta (koupena za 30 tis., za dva a půl roku jsem do ní skoro to samé nastrkal - výfuky, podvolanťák, poloosa apod.)
Strýc - 13 let stará Xsara - šrot hadr, furt elektrika v pr....
Švagr - 13 let stará Astra - motor na generálku - 30 tis., za měsíc a něco klima pryč, už to ani nedává opravovat, předtím se mu rozbil zámek u kufru.
A to máš furt něco, buďto nějaká drobnost, která jen nasírá nebo pak něco většího, ale fakt, jak má auto přes těch 10, 12, 15 let tak tradá z domu, jinak si pořiď pevný nervy. :-)
Pro mě ideální kup, co jsem učinil: 4 roky stará Fabia Combi v plný palbě, serviska, 1,4/74 kW benzín, 140 tis. Kč. Mám jí dva roky, starám se o ni, myslím, dobře a zatím je v pohodě. Nevím, jak jste na tom finančně, kolik do toho jste ochotni dát, ale věř, že levný auto se dokáže pěkně prodražit.

Zlatý

koupit ojeté

A ppokusil bych se přes značkový servis sehnat nějaké předváděcí. Je to dražší varianta, ale na mnoho let potom vystaráno - pokud není smůla v kvalitě toho konkrétního vozu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.