Lilix

Opravit staré auto,nebo koupit ojeté ?

Přítel se rozmýšlí,jestli je lepší vylepšovat a opravovat své cca 25 let staré auto,(které je pro něj srdeční záležitostí)-je potřeba celé vyvařit atd.,nebo se ho raději zbavit a koupit si „nové“ z bazaru…Co myslíte,že se více vyplatí?díky.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

opravit staré

Svoje auto už znáte, víte o jeho slabinách a pokud máte možnost si ho opravit, jistě to uděláte poctivě. Auta koupená v bazaru jsou sázka do loterie. A kolikrát jste už vyhráli sportku ?

Další odpovědi
anonym

opravit staré

Pokud to je přítelova srdeční záležitost,nechal bych ho opravit.

Drap

opravit staré

Nejde dost dobře poradit. U starého člověk ví, co všechno potřebuje, u ojetého může jen odhadovat. Pokud si opravuje sám, tak bych se na jeho místě asi rozhodl o opravu toho původního.

Alesh

koupit ojeté

Vyplatí? Nejvíce se vyplatí auto ve stáří 3–10 let. Vše co má dnes 12 let a více nebrat. Do toho budeš jen strkat prachy, furt se v něm bude něco kakat. Zkušenosti:
Já – 12 let stará Fiesta (koupena za 30 tis., za dva a půl roku jsem do ní skoro to samé nastrkal – výfuky, podvolanťák, poloosa apod.)
Strýc – 13 let stará Xsara – šrot hadr, furt elektrika v pr…
Švagr – 13 let stará Astra – motor na generálku – 30 tis., za měsíc a něco klima pryč, už to ani nedává opravovat, předtím se mu rozbil zámek u kufru.
A to máš furt něco, buďto nějaká drobnost, která jen nasírá nebo pak něco většího, ale fakt, jak má auto přes těch 10, 12, 15 let tak tradá z domu, jinak si pořiď pevný nervy. 🙂
Pro mě ideální kup, co jsem učinil: 4 roky stará Fabia Combi v plný palbě, serviska, 1,4/74 kW benzín, 140 tis. Kč. Mám jí dva roky, starám se o ni, myslím, dobře a zatím je v pohodě. Nevím, jak jste na tom finančně, kolik do toho jste ochotni dát, ale věř, že levný auto se dokáže pěkně prodražit.

venkovan

koupit ojeté

A ppokusil bych se přes značkový servis sehnat nějaké předváděcí. Je to dražší varianta, ale na mnoho let potom vystaráno – pokud není smůla v kvalitě toho konkrétního vozu.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.