Nechápavé

Opravdu zrychluje káva metabolismus?

Je jedno jaka,1× denne

Nejlepší odpověď
štamgast

Když jsem unavenej a potřebuju fungovat (stává se mi to tak jednou za pár týdnů, naposled teď ve středu), tak mě k nabuzení stačí klidně slabší káva-jeden a půl lžičky rozpustné kávy do hrnku o objemu asi 100ml a fakt se pak cítím líp. Jinak kávu piju jenom jednou týdně v sobotu večer, a to si dělám latté nebo cappucino z kapslí.

Další odpovědi
Dane

Studie prokázaly, že 1 šálek černé kávy dokáže dočasně zrychlit metabolismus. Za stimulující účinky může kofein, který je v kávě obsažený. Při zvýšeném příjmu se kofein stává drogou.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kofein

Muffz

Zalezi na kave a obsahu kofeinu v ni. A ano, opravdu zrychluje metabolismus, i proto se doporucuje pres posilovnou vypit hrnek kavy, telo se nabije energii, zrychli se tep, telo zacne spalovat.

ReHu

Nepatrně.
Více zrychluje sportovní aktivita. Pohyb.

Sabulak

Mladý ječmen? Na co je vlastně dobrý? A v jaké formě se užívá?

VanesskaMala

Tak to nevím… Ovšem co je na ten metabolismus super, to jsou zelené potraviny. Nejlepší je mladý ječmen. Mají ho na nustore.cz. Tam mají naprosto top produkty.