fcoop

Opravdu známe své sousedy?

Švédská policie zadržela muže, který doma ukrýval radioaktivní materiál a údajně se snažil sestrojit vlastní jaderný reaktor. Ve středu to uvedla agentura AP. Muž se hájil tím, že jaderná fyzika je jeho koníčkem.(Net)

Jednatřicetiletý Richard Handl měl doma uran, americium a radium a po několik měsíců se snažil postavit jaderný reaktor. O svých pokusech si vedl internetový deník, v němž mimo jiné uvedl, že jednou se mu radioaktivní látky začaly v pokusném reaktoru tavit.
Po čase si Handl uvědomil, že to, co dělá, by mohlo být ve Švédsku protizákonné. Obrátil se proto s dotazem na úřad pro jadernou bezpečnost. Úředníci obratem vyslali do Handlova domu policisty, kteří nadšeného jaderného fyzika zadrželi.

„Vždycky mě zajímala fyzika a chemie. Chtěl jsem zjistit, jestli je možné štěpit atomy doma,“ tvrdí Handl na svou obhajobu. „Od teď už se radši budu věnovat jen teorii,“ dodal.

Nejlepší odpověď
www

Své sousedy neznáme, ale pouze poznáváme. Stejně jak svého, mnohdy celoživotního, partnera 😁

Další odpovědi
Deli

Myslím, že spíš ne.
Jak mohu dobře znát své sousedy, když mi svým jednáním a chováním a vyrazila dech žena, s kterou se 4 roky kamarádím???
Vlastně už ne, nakonec jsem ji musela předevčírem požádat, aby mi už nepsala sms a nevolala, když to nebude nezbytně nutné.
A to jsem si myslela, že ji znám a považovala ji za kamarádku. ☹

suaeda

Sousedy nemůžeme asi nikdy pořádně poznat. Uvedu malou kuriozitu z našeho města. Přes 50 let byla v jednom domě v centru města ukrytá bomba z války. Majitel si ji tam asi ukryl k nějakým „pyrotechnickým“ účelům. K paní domů jsme se chodili učit hrát na hudební nástroje a nikdo nic netušil. Až velké povodně z r.2002 a následné rozhodnutí statika o zbourání domu odhalilo „poklad“, který by po iniciaci zničil okolní zástavbu v okruhu 50–100 m.

Pájo

Nikdy nepoznáš člověka v jeho (opravdové) podstatě… ve hře je mnoho faktorů, které se neustále mění, mají proměnlivou hodnotu a prioritu (dokonce u stejného člověka)…