Meropa

Opravdu si myslíte že to takhle funguje?

Četla jsem jednu otázku a k ní pár odpovědí a dost mě překvapilo přemýšlení většiny odpovídajících.

Zjednodušeně: Budu rozdávat nenávist a utrpení a čekám že z toho vznikne láska a pochopení?
(samozřejmě v tomto případě ne tak doslova, ale když to jeden prostě neví, jak je špatný a že to má jakoby za to že je takový, tak se z toho ani neponaučí a postrádá to smysl)

Tak by mě prostě zajímalo jaký na to máte názor?
Myslíte že platí přísloví jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá? Nebo že by opak?

tady odkaz na otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nenavidim-matku

Nejlepší odpověď
led

V otázke na odkaze je výkrik sklamaného dorastajúceho dievčaťa. Na diaľku ťažko usúdiť nakoľko má pravdu o rodinnom rozkole, alebo či je to len sklamanie z nesplnených snov. Prísna matka nepovolila. Zjavne to v rodine škrípe. Poznám aj podobne opisované rodiny, ale to by bolo na dlhšie a nie verejné. Preto viem pochopiť aj ten výkrik nenávisti.
…„jak se do lesa volá,“… záleží aj hĺbky, hustoty lesa, kde sa nachádza (kopec, dolina) podľa rôznych okolností sa aj rôzne ozýva, prípadne volanie zapadne v hĺbke ticha.
V našom konkrétnom prípade je ten les zovretý skalnou roklinou (rodinnými a spoločenskými pravidlami) pretínaný úzkym krivoľakým skoro neviditeľným chodníčkom pochopenia. Len ten chodníček nájsť… Volanie sa odráža od skalných stien…
Doplňuji:
Asi už zle čítam, prirodzene ide o chlapca. Ale najčastejšie som sa s takým prejavom stretávala u dievčat…

Další odpovědi
fcoop

Je to určitě daleko složitější.Na první pohled je chlapec zralej na facku,ale nic není černý – atd.
Poslechnout si mámu s tátou…
Pochybuji,že by se otevřeli tady,nám,psych­ologům amatérům.
A v takto citlivých a složitých věcech radit po Netu..?
To je jednodušší chůze v minovém poli.Tam je to černé a bílé.

rosinka

Pokud se tady dá použít to přísloví, mám dojem, že „volá“
ta matka a „z lesa se"ozývá“ potomek. Neplatí vždy, že rodiče to myslí nejlíp,neplatí vždy, že přesně rozumějí svým dětem. Není to vždycky tak, že matka automaticky vidí věci správně a děti z toho vyrostou a jednou pochopí,že měla pravdu. To dítě volá o pomoc a mělo by být soudně, citlivě a co nejvíc objektivně vyslyšeno,ať už ta jeho výpověď v podobě otázky tady na odpovědích vyznívá jakkoliv. Nenechte se prosím vás ovlivnit svou
zkušeností z dětství, kdy vám dal táta na zadek, a vy jste časem pochopili.
Jsou zkušenosti různé a nemusí to být zrovna očividné týrání, čím rodiče dokážou poškozovat děti. Děti trpí moc často tím, co se doma děje a nedá se to jen tak rychle prokázat, definovat. Jsem bývalá učitelka MŠ a mluvím
nejen ze zkušenosti ve své praxi ,ale také ze své osobní.

hanulka11

Ten chlapec ještě neví moc o životě a chce aby šlo vše podle něj. Bohužel teprve musí zjistit jak rodiče potřebuje a že je potřebuje oba a nepřát jim aby se rozešli. Snad ale k tomu brzy dospěje , pubertální roky jsou bohužel někdy těžké pro obě strany a vzdor a je na denním pořádku, hlavně aby se brzy vzpamatoval a neprovedl nějakou blbovinu .

Jistěže to tak nefunguje ,abych odpověděla na tvou otázku.

poa.li

Myslím, že každá „špatný“ podvědomě tuší, že špatný je.. Budeme-li dělat, že nic, neponaučí se a naopak. Vždyť nejlépe mu pomůžemi, když si to uvědomí… Doufám, že jsem otázku pochopil dobře…