marta87

Opravdu po rozvodu nemám na nic právo?

Dobrý den!Situace doma s manželem už se neúnosně hrotí.Dnes se mi opět vysmíval,at nepočítam jestli se rozvedu, že si něco odnesu max.tašky s hadrama:)))…nic víc :(..a co se týká jeho životního minima, že nebudu mít ani na chleba..s tohoco mi vypočítají… a,že mě může vyrazit ze dne na den… to je to opravdu tak nespravedlivé? Může mě vyhodit i když tam mam trvalé bydliště? Opravdu bych si odnesla jen tašky s věcma?,když jsem spolu předělávali celou bytovou jednotku v domně?(nahoře bydlí rodiče na dožití) a co se týká jeho životního minima tak to opravdu nechápu. Je to živnostník.Peněz má opravdu dost nikdy neztrádal,má dvě auta Mercedes-Benz JAK TAKOVÉMU ČLOVĚKU MŮŽE NĚKDO PŘIZNAT ŽIVOTNÍ MINIMUM??? Opravdu nespravedlivé vůči mě a dětěm myslí si že když mě vyhodí na ulici a nebudu mít ani na chleba,že tim ublíži mě. Sakra vždyt mě jde jenom o ty děti aby jim nic nechybělo:((( děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

Buďte v klidu,pokud je Váš manžel podnikatel,tak mu soud vyměří výživné,nehledě na to,jaké udává příjmy,,oni jsou tam na takové chytráky zvyklí. Jinak vyhodit Vás podle mého doopravdy může,jako majitel domu,Vám může zrušit trvalé bydliště,kdy si vzpomene…pořád nějak nerozumím,co máte namysli tím životním minimem???Jak už jsem Vám psala před tím,bude platit,jak mourovatej. Jinak zajděte na tu sociálku-péče o dítě,k soudu si podejte návrh na svěření dětí do péče,návrh na výživné,jak pro Vás ,tak pro děti.....rozvádět se může klidně,až později. V první řadě si obstarejte bydlení,podejte návrhy k soudu,,,pobíráte dávky od státu??

Další odpovědi
BENYTA

Marto,už jsem Vám doporučovala dojít na sociálku,že má velký majetek a ted ještě píšete,že má taková auta! Mě na sociálce nepočítali pouze zlatý prstýnek!
Váš problém je dost složitý,vidím to na právníka,u nás /Příbram/,je právnička ZDARMA,zkuste hledat u Vás,jen nesedte doma a nenaříkejte!

člověk

ZÁLEŽÍ KOMU PATŘÍ BYDLENÍ,JINAK POŽÁDEJTE PRÁVNÍKA O MOŽNÝ AUDIT ,ABY SE POROVNAL MAJETEK.PŘED UZAVŘENÍM MANŽELSTVÍ A NYNÍ,
UDĚLEJTE TO PŘED ŽÁDOSTÍ O ROZVOD,MNOHO PODNIKATELŮ,NA­JEDNOU SCHUDNE

Klarisa

Z trvalého bydliště vás nemůže vyhodit,jinak pokud bude na vás hrubý stěžujte si na sociálce,oni vám tam poradí a pokud si zažádáte o rozvod-taky na sociálcevám to pomohou sepsat zadarmo.U soudu vám přiznají alimenty,a to dost vysoké,pokud má hodně peněz.V každém případě se s manželem nehádejte a řešte to,on si myslí,že nic neuděláte a pokud dáte najevo strach bude si dovolovat víc a víc.Chlapi,kteří se tak chovají jsou zbabělci,nic víc.