Avatar uživatele
Maljian

Opravdu Nutri drinky pomáhají na Crohnovu chorobu?

Je to pravda? Nedávno mi zjistili, že mám Crohnovu chorobu a jedna z možností léčby je prý pití nutri drinků, protože jsou bohaté na vitamíny a živiny. Ještě bych prý mohl brát kortikoidy, ale to se mi moc nezdá. Máte s tím někdo zkušenosti?
Doplňuji:
Děkuju mockrát za odpovědi :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3714 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Nutridrink nahradí celodenní výživu,
jako doplněk stravy 2–3 balení Nutridrinku denně mezi jídly, jako jediný zdroj výživy 5–7 balení denně, čímž je zajištěn kompletní denní doporučený přísun energie a živin, včetně minerálních látek, vitaminů a stopových prvků.
je dost drahý, ale dá se z něj i
vařit, moje mamka měla rakovinu
a my jsme ji vařily..
http://www.vy­zivavnemoci.cz/vy­ziva-dospelych/varime-s-nutridrinkem/
zjistěte si, které potraviny vám nedělají
dobře a z těch si vařte podle kuchařky
mám taky vysledované některá jídla, ale
nemám crohnovu nemoc jen chronický
zánět tl.střeva což je o něco lepší :)
http://www.drmax-lekarna.cz/tekuta-vyziva-v-nemoci/
Doplňuji:
pomáhá především vhodná strava :
http://www.strevni-zanety.cz/s-vareckou-kolem-sveta
http://www.emul­gatory.cz/pri­behy-s-ecky/crohnova-choroba-aneb-peclivy-vyber-potravin-clanek

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Přímo k léčení asi „nutri drinky“ nepomohou – ale mohou odstranit (nebo aspoň potlačit) některé příznaky – podvýživu či avitamonózu.
Pokudna ně nejsi alergický, klidně je popíjej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pediatr

Některé názory je třeba uvést na pravou míru. Nutridrink je výborný prostředek ke zlepšení stavu výživy. U dětí a dorostu však dokonce je používaný jako jediná léčebná metoda – kompletní náhradou stravy Nutridrinkem může dojít k odlehčení střeva a jeho zklidnění.
Kortikoidy jsou ovšem nejspolehlivějším způsobem léčby v akutních stadiích. Zcela jistě se jim v budoucnu nevyhnete a budete rád, že Vám pomohou. K trvalé dlouhodobé léčbě se však používají jiné léky – mesalazin a azathioprin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Newkangaroo

Podle mě to je hloupost, Nutri drinky nahrazují stravu, bral bych je spíše jako doplněk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

podľa známych poznatkov choroba je nevyliečiteľná.
nutridrink nie je LIEK, ale tekutá výživa, ktorej poslaním je posilniť výživu organizmu, nie je náhrada stravy, ale jej doplnok.

záleží, i ktorú časť tráviaceho traktu máte postihnutú.

ad kortikoidy:

záleží na klinickom obraze choroby (intestinálne či extraintestinálne príznaky) – kortikoidy podporia síce chuť k jedlu, ale doba ich používania je obmedzená, predsa len, jedná sa o hormóny.
samozrejme, žiadúci je ale najmä ich protizápalový účinok (vo vašom prípade).

pri takomto závažnom ochorení by som rozhodne dôveroval odborníkovi, v prípade pochybností požiadal o konzultáciu iného odborníka (i viac), rozhodne nehľadal vhodné druhy liečby niekde na internete.

treba si uvedomiť, že každé ochorenie je individuálne a taká je i liečba – niekomu niektoré lieky môžu pôsobiť doslova zle, pre niekoho môžu byť elixírom.

lekári nie sú neomylní, preto pri nežiadúcich účinkov lieku požiadajte o jeho zmenu (lieku, nie lekára).

crohnova choroba je nevyliečiteľná, potláčanie nežiadúcich príznakov trvá po celý život (podľa doterajších znalostí).

skúsenosti iných pacientov by nemali byť pre vás smerodajné, pretože liečba i reakcia na ňu je, ako som spomínal, individuálna.

před 3715 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pediatr

Dovolím si upravit tvrzení v úvodu příspěvku. Nutridrink je přípravek léčebné výživy, je registrovaný ústavem pro kontrolu léčiv. Může být doplňkem, ale i náhradou výživy – jde o plnohodnotnou výživu.

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

áno, v podstate ním možno stravu úplne nahradiť.

i keď tam je mnoho „ale“.

před 3714 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek