AlesP

Opravdu neexistuje nějaká mobilní ochrana proti radiaci – oblek?

Opravdu neexistuje nějaká mobilní ochrana proti radiaci – oblek? Proč? Není to fyzikálně možné? Nemyslím obleky typu bariera proti styku radioaktivních částic s tělem, ale oblek, který by přímo bránil průniku záření. Co skafandry, ty to taky nemají vyřešené?
Doplňuji:
Uz jsem taky neco nasel, ale je to zajimave – poslechnete si ten rozhovor ocividne to nikoho netrapi a s nejakou expozici se moc nepocita.

http://www.you­tube.com/watch?v=Xa79jxB­NyQA&feature=y­outube_gdata

http://www.rad­shield.com/

Zajimalo by mne co pouzivaji v tom japonsku, jestli aspon neco co jim pomuze – co koukam v tv, tak delnici maji oblicej jen kryty brylemi, tvare hole.

Nejlepší odpověď
Drap

Existuje celá řada pomůcek a ochranách oděvů.Podle záběrů z TV to japonci očividně dost podceňují.I u nás ,když ještě fungovala CO, byli téměř pro všechny občany připravené pomůcky a masky.Včetně boxů pro kojence.

Další odpovědi
venkovan

Jistě, že existuje, ale je otázka do jakého množství radiace a potom ceny takového obleku.
V amerických filmech to jsou šílené skafandry, v ruských (sovětských) vojenská uniforma s odznakem vzorný voják.

anonym

Jo,existuje- atombordel! Kdo to zná,ví o co jde!

OTC

No pozor, atombordel, i ty ruzne pomucky co se pouzivaly/pou­zivaji – jsou opravdu pouze jen proti kontaktu radioaktivniho materialu s kuzi, nicmene proti zareni samotnemu jsou naprosto neucine. Pro svuj ucel jsou samozrejme vyhovujici, ale o tento typ ochrany tazateli nejde…