vivatisCZ

Opravdu kladou škvoři vajíčka do uší?

Nejlepší odpověď
annas

Chudák škvor, lidé z něj udělali strašidlo

"Potvrzením toho, jak silné kořeny má legenda o škvorovi, který vleze člověku do ucha a pomocí zadečkových klíštěk prokousne bubínek, jsou lidová jména z nejrůznějších koutů naší republiky: ......

A tak mnozí vystrašení táborníci skoro ani nemohou usnout, aby jim náhodou v noci škvor nevlezl do ucha. Mezi lidmi se vypráví, že když škvor vleze do ucha, tak se neumí v tom úzkým prostoru otočit. Proto prostřihne kleštičkama, co má na zadečku, tu nejjemnější část ucha – ušní bubínek, naklade tam vajíčka a vy ohluchnete!

Zmiňované příběhy však specializovaní lékaři ORL odkazují do říše legend a mýtů. Odborníci s mnoha lety praxe tvrdí, že se škvorem v uchu se u svých pacientů nesetkali a že takový případ neznají ani z literatury.

Že mají tyhle pověry platnost i jinde, dokládají některá zahraniční jména škvorů. V angličtině se škvor nazývá earwig (ear = ucho); německy Ohrwurm (ušní červ); francouzsky perce-oreille (ušní vrták). "

http://www.zahrada-centrum.cz/clan­ky/nahled/83-skvor-skudce-nebo-pomocnik

Další odpovědi
quentos

kdybyste si přečet starší dotazy na toto téma, moh jste být klidnější o 12 minut dřív. Podobná otázka týkající se tohoto nesmyslu už tu byla minmálně dvakrát.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-skvor-zaleze-do-ucha-a-kouse-do-bubinku?podobna=1

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-skvor-hmyz-muze-zpusobit-poraneni-ucha?podobna=1

MrnousakCZE

nevim jestli klade, ale může tam skočit ale rozhodně se nedostane dál