Dismas

Opravdu je slovo nigger méně urážlivé než slovo negro?

Nejlepší odpověď
annas

Anglický zdroj uvádí, že při použití výrazu negro/negr jde o hanobení rasy. Slovo vzniklo jako neutrální termín a odkazovalo původně na lidi s černou kůží, a to jako variace španělského a portugalského podstatného jména negro, původem z latinského přídavného jména niger ( „černý“). To bylo často používáno pohrdavě,a od poloviny dvacátého století zejména ve Spojených státech se stalo jednoznačně pejorativní rasistickou urážkou.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Nigger

V češtině slovo negr je slovo xenofobní. K nám se dostalo z německého Neger, přes fr. a šp. negro, od latinského niger. Slovo se v němčině objevilo asi v 17., století s rozvojem obchodu s otroky.
Pdle PSJC

I když užití slova „černý“ samozřejmě záleží na kontextu, intonaci, takže často mívá záporný příznak. U nás se s ním tolik nesetkáváme. Jak je to v angličtině, jsem uvedla.