bolak

Opravdu Češi tleskaj, když letěj někam letadlem a letadlo přistane?

Nejlepší odpověď
annas

Letadlem jsem letěla už dávno, tehdy jsme určitě netleskali. Novější zkušenosti nemám.
-----.

Našla jsem článek Proč Češi tleskají v letadle z 25.08.2014 – autorka : Hana Novotná

Viz odkaz – názory se různí.

http://zena-in.cz/clanek/proc-cesi-tleskaji-v-letadle

"Tak Ceši tleskají snad jen v charterových letadlech, když se přepravují na dovolenou. Asi protože letí poprvé (a možná naposled). Jinak jsem v letadle (ani Čechy) tleskat neviděl.

Výjimkou jsou situace, které vyžadují nějakou mimořádnou akci posádky – jako přistání v prudkém větru. V takovém případě zatleskají naopak častěji cestující z USA nebo západní Evropy." 35 Micky Mouse

„Ale v letadlech prece netleskaji jenom Cesi. Tento zvyk pomalu mizi a semtam holt jeste nekdo tleskne. Zazila jsem tleskani u Americanu, Kanadanu, Japoncu, v BA, dokonce i v chartrovem specialu na dovolenou, kde byla mixaz narodu.“ 46 Dudlajama

„Pobavila mě představa jak letí businessman na pravidelné lince Praha – Brusel s notebookem na kolenou, a tleská pilotovi za povedené přistání.“ 58. palahala

„Pokud je to tleskání určené opravdu posádce, tak to mají nejspíš smůlu že to neslyší.
Navíc se mi líbí, jak všichni tleskají v momentu, když se letadlo dotkne země a ještě se ani neví, jestli opravdu zastaví“ Léthé 44

Další odpovědi
Emefej

Na pravidelných linkových letech se obvykle netleská. Tleskají většinou lidé, kteří jednou za rok letí na dovolenou.

marci1

Ano, dělají to, a nejen Češi. 🙂
Již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/aplaus-pro-pilota

setapouch

Netleskam. Jednak by mi to prislo hloupe, teskat sam sobe, a pak mam taky praci s rolovanim a uvedenim letadla do klidu.

uccello

Ano, loni jsem taky tleskal. :) V některých zemích se tleská už po vzletu.

Mozeq

Ano, někdy se ale tleská a někdy ne. Také jsou i případy, že k tomu letušky vyzývají… Tleská se myslím pilotovi letadla, že se mu povedlo úspěšně přistát :_D

gagaga

ne, uz se netleska..
alespon na dalkovych letech ne
to byvalo pred lety
vloni jsem byla presne touhle dobou v Kanade a shodou okolnosti jsem slysela , ze Cesi tleskaji jeste porad :)
ja neletam s CSA …

  • iv-

Agneta

  • iv- >>> v ČSA se asi pije alkohol proti strachu(testamenty mají už hotové)… a proto ta radost, když to přežili :DDD

gagaga

no, jeste ze pak netleskaji i v metru , autobusu , vlaku… ( ze dojeli do cilove stanice ) :)
dneska je letadlo beznej dopravni prostredek , tak nechapu, proc by se melo k tomu ( cemu ) tleskat.. :)

  • iv-

Funna

taky jsem neletěla s ČSA, ale tleskalo se …před půl rokem…

gagaga

funno, ale letela jste urcite s ceskou cestovkou , nerikejte , ze ne ..? :)
nekde po Evrope.. ? , nebo Tunis..Egypt .. ?

ja letam nekolikrat do roka
pres ocean a fakt nikdo netleska

ale chapu, ze na takovejch " dovolenkovejch "letech se jeste asi tleska ..

pockame si jeste na nasi led, ta je take velka cestovatelka, jake ma zkusenosti ona ..

  • iv-