Avatar uživatele
bolak

Opravdu Češi tleskaj, když letěj někam letadlem a letadlo přistane?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga před 3451 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Letadlem jsem letěla už dávno, tehdy jsme určitě netleskali. Novější zkušenosti nemám.
-----.

Našla jsem článek Proč Češi tleskají v letadle z 25.08.2014 – autorka : Hana Novotná

Viz odkaz – názory se různí.

http://zena-in.cz/clanek/proc-cesi-tleskaji-v-letadle

"Tak Ceši tleskají snad jen v charterových letadlech, když se přepravují na dovolenou. Asi protože letí poprvé (a možná naposled). Jinak jsem v letadle (ani Čechy) tleskat neviděl.

Výjimkou jsou situace, které vyžadují nějakou mimořádnou akci posádky – jako přistání v prudkém větru. V takovém případě zatleskají naopak častěji cestující z USA nebo západní Evropy." 35 Micky Mouse

„Ale v letadlech prece netleskaji jenom Cesi. Tento zvyk pomalu mizi a semtam holt jeste nekdo tleskne. Zazila jsem tleskani u Americanu, Kanadanu, Japoncu, v BA, dokonce i v chartrovem specialu na dovolenou, kde byla mixaz narodu.“ 46 Dudlajama

„Pobavila mě představa jak letí businessman na pravidelné lince Praha – Brusel s notebookem na kolenou, a tleská pilotovi za povedené přistání.“ 58. palahala

„Pokud je to tleskání určené opravdu posádce, tak to mají nejspíš smůlu že to neslyší.
Navíc se mi líbí, jak všichni tleskají v momentu, když se letadlo dotkne země a ještě se ani neví, jestli opravdu zastaví“ Léthé 44

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Na pravidelných linkových letech se obvykle netleská. Tleskají většinou lidé, kteří jednou za rok letí na dovolenou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ano, dělají to, a nejen Češi. 🙂
Již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/aplaus-pro-pilota

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Netleskam. Jednak by mi to prislo hloupe, teskat sam sobe, a pak mam taky praci s rolovanim a uvedenim letadla do klidu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
uccello

Ano, loni jsem taky tleskal. :) V některých zemích se tleská už po vzletu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mozeq

Ano, někdy se ale tleská a někdy ne. Také jsou i případy, že k tomu letušky vyzývají… Tleská se myslím pilotovi letadla, že se mu povedlo úspěšně přistát :_D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

ne, uz se netleska..
alespon na dalkovych letech ne
to byvalo pred lety
vloni jsem byla presne touhle dobou v Kanade a shodou okolnosti jsem slysela , ze Cesi tleskaji jeste porad :)
ja neletam s CSA …

  • iv-

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

  • iv- >>> v ČSA se asi pije alkohol proti strachu(testamenty mají už hotové)… a proto ta radost, když to přežili :DDD

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

no, jeste ze pak netleskaji i v metru , autobusu , vlaku… ( ze dojeli do cilove stanice ) :)
dneska je letadlo beznej dopravni prostredek , tak nechapu, proc by se melo k tomu ( cemu ) tleskat.. :)

  • iv-

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

taky jsem neletěla s ČSA, ale tleskalo se …před půl rokem…

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

funno, ale letela jste urcite s ceskou cestovkou , nerikejte , ze ne ..? :)
nekde po Evrope.. ? , nebo Tunis..Egypt .. ?

ja letam nekolikrat do roka
pres ocean a fakt nikdo netleska

ale chapu, ze na takovejch " dovolenkovejch "letech se jeste asi tleska ..

pockame si jeste na nasi led, ta je take velka cestovatelka, jake ma zkusenosti ona ..

  • iv-

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek