Lukyn0

Oprava zdi po sundání tapet

Zdravím, jak nejlépe (nejjednodušeji) opravit panelákovou zeď ze které byly sundány tapety? Zeď je oškrabaná od lepidla jak to šlo, jsou na ni však mapy a místy je i omítka odtrhlá. Chci ji mít naprosto hladkou, připravenou k vymalování. Co jsem po netu popátral, nejlepší bude koupit již připravenou směs typu „Rokofinal“ kterou natahnu hladítkem (stejně jako štuk), po zaschnutí obrousim a můžu vymalovat. Můžu použít tento postup nebo mi doporučíte něco jinýho? Díky.

Nejlepší odpověď
badisko

jo uplne klidne jo…jen jesete pred natahnutim Finalky by bylo dobre stenu pripravit ..a to tak ze vezmete penetraci nebo lepidlo herkules ..je to na jedno brdo a ten pridate do vody steny tim natrete nebo postrikate rosprasovacem na stromky ci necim podobnym.....zpevni vas podklad odmasti ho a finalka bude jepe drzet…
Doplňuji:
kdyz na to prijde tak se daj jen strhnout a oskrabat skrabakem (ne spachtli) ale zednickym skrabakem napenetrovat pro jistotu dvakrat a natahnout vnitrni vapeny stuk ..(fajnovou.)…je to rychle a zadne trapeni se ze sterkama…:D ale asi jak pro koho..

Další odpovědi
anonym

V Kopřivnici jsem měla vytapetovaný celý byt. Potom jsem před stěhováním tapety strhávala dolů a malovala. Od té doby mne nikdo na tapety nepřemluví.
Tapety je lepší strhávat na sucho, potom ale je nutné zdi navlhčit mýdlovým roztokem a oškrabat. Nechat zaschnout a teprve potom natřít vhodnou penetrací. Je lepší zvolit silnější koncentraci.
V Kosovce jsme taky strhávali tapety a potom starou omítku spravovali a potom brousili. Bytný přípravu podcenil a vrstvička stěrkového materiálu na tapetovém lepidle nedržela. Musel to potom znovu oškrabat, očistit a teprve potom vydržel podklad i přebroušení. Byl to doslovný „mistr pipla“. Hrál si s tím dlouho, ale výsledný efekt byly dokonale rovné stěny. Dá to sice práci, ale když uděláš základ poctivě, tak to bude stát rozhodně za to.