Oprava vodovodní trubky

Prosím o radu, jak alespoň provizorně opravit vodovodní truýbku - kovovou, s horkou vodou, asi prorezla, je v ní malinká dírka, kterou stříká voda.Instalatér může přijít nejdříve v pondělí, a tak jsem musela zavřít hlavní přívod vody.
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na to bys mohla udělat takzvaný "cípant". Já to tak mám na trubce na zahrádku a drží to už několik let. Kus gumy, na to slabší plech a to jsem stáhla dvěma hadicovými sponami. Když nejsou, tak kus drátu a kleštěma zatočit. Gumu třeba ze staré duše z kola, dát aspoň dvojitě a utáhnout tak, aby přilehla na trubku. Mrknu, jestli tu nemám někde fotku.
Doplňuji:
pro mosoje - cípant se dá i koupit, ale na trubku 3/4" stojí (stál by) 150,-. Já jsem použila bílou potravinářskou gumu + měděný plech a určitě tam je a bude víc než rok :-). Fotku jsem bohužel nenašla a do té zimy se mi teď nechce.

Další odpovědi:

Zlatý

Už jsem myslel že cípant nikdo nebude znát, ale suwa to dobře posal-a !!!!
Problém je jestli ty dvě hadicové sponky budou po ruce. Pokud by byly k dispozici jen malé, dají se dobře spojovat ( ty šroubovací se šnekem).

Cípant vydrží klidně i rok a déle.

Zlatý

Udělat tam záplatu. Nejlépe kus silné gumy a stáhnout pevně několikaq svorkami, popřípadě drátem.Záleží také na tlaku vody, ale funguje to. Dalším řešením je vypustit vodu, přelepit nějakým epoxydovým lepidlem a potom ještě zaplátovat. Trvá to však cca o 24 hodin déle, než dastatečně epoxyd vytvrdne.
Zkušenost

Stříbrný

Šikovná Suwa již sdělila osvědčený postup, jen dodám k Mosoji, že provozorně je na trubce již 10 let...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.