Adam

Oprava textu tak, aby odpovídal pravdě.

Pro romantismus je typický chladný rozum a odmítání citů a vášní. V architektuře vznikaly stavby napodobující antickou architekturu. Oblibenými byly symetricky přesné francouzské parky.

Nejlepší odpověď
anonym

Pro romantismus je typický cit, rozervaná a trýzněná duše, odhodlání k marné oběti. V architektuře vznikaly stavby, které měly vyvolávat romantický pocit, že jde o historické stavby nebo o stavby jiných kultur. Symetricky přesné francouzské parky nebyly oblíbeny. Měly připomínat divokou přírodu. Vygoogluj si heslo romantismus, tam si o romantismu přečti a podle toho text uprav.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­mantismus#Archi­tektura_roman­tismu

Další odpovědi
škubánek

víš že to ani nevím :D

quentos

druhá možnost je nahradit heslo romantizmus heslem klasicizmus, pak to sedí taky.