EDA

oprava silikonového těsnění kolem vany

Chtěla bych poradit; když mi už praská silikonový tmel kolem vany a chtěla bych ho doplnit, můžu to odmastit, vysušit a nanést novou vrstvu na původní? Kolem vany je dolíček a já bych to chtěla zarovnat novým silikonem do roviny, aby se tam nedržela voda.

Nejlepší odpověď
anonym

Mnohem lepší je starý tmel vyříznout, důkladně očistit vanu i ´to´ okolo (kachlíky?) a znovu zatmelit.
Pokud jen naneseš novou vrstvu, dlouho ti oprava nevydrží.

Další odpovědi
mosoj

Opravit to půjde, ale bude to znát a bude to nevzhledné.
Použij odstraňovač silikonu, starý odstraň a vyplň od základu znovu.