samicek333

Oprava paměťového efektu u mobilu?

Dobrý den, jde nějak opravit paměťový efekt u mobilu? Strašně rychle se vybíjí, protože byl často nabíjen, takže teď vydrží baterka asi den. Učitel říkal, že je to paměťový efekt, dá se to nějak opravit?

Nejlepší odpověď
RomanP

V současnosti jsou v mobilech baterie typu Li-Ion nebo Li-Pol ty rozhodně paměťový efekt nemají. Spíš se jedná o to, že baterie mají určitý počet nabíjecích cyklů do 100 procent a potom hodnoty klesají. Tvůj učitel vlastní nejspíš fóna kde baterie je typu NiMH a ty opravdu měli paměťový efekt, což znamená, že pokud je baterie vybita jen z 50 procent a opět se nabije tak ona si myslí, že nulová hodnota byla na těch 50 procentech vybití. Nezbývá než koupit novou baterii a určitě se vyplatí koupit značkovou

Další odpovědi
DDarent

Koupit novou baterku…