bayeer

Poradíte s opravou notebooku Dell?

Dobrý den potřeboval bych se ze ptát dá se zvýšit Frekvence Procesoru na Notebooku ?. jestli ano tak moc Prosím kde ?. co a jak ?. :)
Mám notebook: DELL 17.3
procesor: Intel®Core™i7–4510U CPU @ 2.00GHz 2.00GHz
Instalovaná paměť RAM 8,00GB
Typ systému: 64 bitový operáčni systém, procesor pro plstformu x64.

Odpovědi
cochee

To máš ale špatně položený dotaz, protože notebook není porouchaný, jen ho chceš „vytunit.“ Podle toho procesoru a podle velikosti RAM to nebude zrovna noťas za dvanáct tisíc, takže rada: nevrtej do toho. Notebooky se netuní, protože už tak, jak jsou zkonstruovány, mají v naprosté většině chlazení dost na hraně. Přetaktováním se začne vyvíjet víc tepla a s chlazením se dostaneš za tu hranu, takže dost možná by ti notebook brzy udělal pa-pa. Notebooku nelze zlepšit chlazení jako u stolního počítače.
2 GHz je u Core i7 velmi slušná frekvence, je to o dost výkonnější než nějaký Celeron nebo Core i3 třeba na 2,8 GHz. Frekvence totiž není všechno.