Avatar uživatele
tomas_s

Oprava mikrovlnky

Oprava mikrovlnky – vyplatí se? Není nijak stará, ani opotřebovaná, prostě jen přestala vlnit. Gril jde, takže pojistky to asi nebudou. Jak poznám, že odešel magnetron?
Doplňuji:
Tady je taková přehled závad a cen za opravy…
http://sos-elektro.webno­de.com/news/kdyz-nehreje-mikrovlnka/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

To musí posoudit servis, jestli odešel zářič nebo je jen někde uvolněný kontakt.
Pokud opravdu odešel zářič, je asi lepší koupit rovnou novou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

V některých mikrovlnkách jsou 2 pojistky. Jedna je na přívodu druhá na vysokém napětí. Před zářičem. Vyplatí se jí nechat prohlídnout odborníkem. Mám jednu v práci ze sběrného dvora,Po výmněně pojistky jí požívám na stavbě,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Já měl poškozený magnetron, ale protože šlo o dobře vybavenou mikrovlnku, velkou a v nerezu (s dosti vysokou pořizovací cenou-tenkrát 10 000,–Kč), sehnal jsem u dodavatele (přez net) z Prahy náhradní magnetron (za cca 1000,–Kč) a vlnku jsem opravil a zatím funguje dál (už zase asi 5 let). Pokud jde ale o nějakou jednoduchou a levnější, je lepší koupit novou. Nyní jsou jejich ceny podstatně jiné než dříve.

před 2845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tomas_s

Zdravím, byla to vysokonapěťová pojistka, jak psal elektrikář – 5kV/0,75A. Kámoš tam dal obyčejnou 220V/1,5A a vlní jak zamlada…

před 4585 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek