Oprava mikrovlnky

Oprava mikrovlnky - vyplatí se? Není nijak stará, ani opotřebovaná, prostě jen přestala vlnit. Gril jde, takže pojistky to asi nebudou. Jak poznám, že odešel magnetron?
Doplňuji:
Tady je taková přehled závad a cen za opravy...
http://sos-elektro.webnode.com /…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To musí posoudit servis, jestli odešel zářič nebo je jen někde uvolněný kontakt.
Pokud opravdu odešel zářič, je asi lepší koupit rovnou novou.

Další odpovědi:

Stříbrný

V některých mikrovlnkách jsou 2 pojistky. Jedna je na přívodu druhá na vysokém napětí. Před zářičem. Vyplatí se jí nechat prohlídnout odborníkem. Mám jednu v práci ze sběrného dvora,Po výmněně pojistky jí požívám na stavbě,

Diskuze k otázce

Jiří Bohumil

Já měl poškozený magnetron, ale protože šlo o dobře vybavenou mikrovlnku, velkou a v nerezu (s dosti vysokou pořizovací cenou-tenkrát 10 000,-Kč), sehnal jsem u dodavatele (přez net) z Prahy náhradní magnetron (za cca 1000,-Kč) a vlnku jsem opravil a zatím funguje dál (už zase asi 5 let). Pokud jde ale o nějakou jednoduchou a levnější, je lepší koupit novou. Nyní jsou jejich ceny podstatně jiné než dříve.

tomas_s

Zdravím, byla to vysokonapěťová pojistka, jak psal elektrikář - 5kV/0,75A. Kámoš tam dal obyčejnou 220V/1,5A a vlní jak zamlada...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.