tomas_s

Oprava mikrovlnky

Oprava mikrovlnky – vyplatí se? Není nijak stará, ani opotřebovaná, prostě jen přestala vlnit. Gril jde, takže pojistky to asi nebudou. Jak poznám, že odešel magnetron?
Doplňuji:
Tady je taková přehled závad a cen za opravy…
http://sos-elektro.webno­de.com/news/kdyz-nehreje-mikrovlnka/

Nejlepší odpověď
baghira

To musí posoudit servis, jestli odešel zářič nebo je jen někde uvolněný kontakt.
Pokud opravdu odešel zářič, je asi lepší koupit rovnou novou.

Další odpovědi
elektrikář

V některých mikrovlnkách jsou 2 pojistky. Jedna je na přívodu druhá na vysokém napětí. Před zářičem. Vyplatí se jí nechat prohlídnout odborníkem. Mám jednu v práci ze sběrného dvora,Po výmněně pojistky jí požívám na stavbě,

Jiří Bohumil

Já měl poškozený magnetron, ale protože šlo o dobře vybavenou mikrovlnku, velkou a v nerezu (s dosti vysokou pořizovací cenou-tenkrát 10 000,–Kč), sehnal jsem u dodavatele (přez net) z Prahy náhradní magnetron (za cca 1000,–Kč) a vlnku jsem opravil a zatím funguje dál (už zase asi 5 let). Pokud jde ale o nějakou jednoduchou a levnější, je lepší koupit novou. Nyní jsou jejich ceny podstatně jiné než dříve.

tomas_s

Zdravím, byla to vysokonapěťová pojistka, jak psal elektrikář – 5kV/0,75A. Kámoš tam dal obyčejnou 220V/1,5A a vlní jak zamlada…