Ztratí se opravou data uložená v PC, či je nějaká šance, že zůstane zachované to, co je v paměti?

Dobrý den,
minulý týden mi přestal svítit monitor u notebooku, v servisu mi bylo řečeno, že se pravděpodobně jedná o vadnou grafickou kartu či grafický čip. Zřejmě bude třeba výměna nové karty. Můj dotaz zní, zda se data, uložená v PC touto opravou ztratí, či jestli je nějaká šance, že zůstane zachované to, co je v paměti.
Děkuju za odpovědi!
--
Oprava grafického čipu nebo karty u notebooku

Odpovědi:

Pokročilý

Pokud vám mění jenom graficky čip tak to nemá s datama na HDD ( pamět ) nic společneho :) Tudiž můžete být vklidu.Nic méně pokud vám jde obraz po připojení na externí monitor ( nebo televizi ) tak bych si data zalohoval a nebo když jej budete davat do servisu si nechat HDD vymontovat.. proč??

Kdysi sem měl špatnou baterii na notebooku a šel jsem jej reklamovat do OKAY , baterii nevyměnili ale vyměnili mi cely HDD ( čili pamět ) a zdůvodnili to slovy že našli na něm závadu i když jsem vyměnu nechtěl...

Takže pokud vám opravdu vymění jenom grafickou kartu , tak se nemusíte bat :)

Stříbrný

data zůstanou na disku (HDD)

Diskuze k otázce

CompNett

Hezký den, při výměně grafického čipu vždy zůstanou Vaše data tam kde jsou. Jedná se pouze o výměnu komponenty která nemá na uložená data vliv. V každém případě doporučuji i tak data zazálohovat. Co se týká výměny čipu, tak zvažte tuto opravu, protože z praxe vím, že i po opravě se problém brzy projeví znovu. Většina servisů totiž vadný čip nahřejí a tak dočasně obnoví jeho studené kontakty, bohužel ale dlouho nevydrží a dle mě jsou to vyhozené peníze a vyplatí se si koupit nový notebook. Ceny jsou teď poměrně nízké a startují na 8.000,- . Toto všechno je důsledek přehřívání notebooku tím, že se nedělalo pravidelné čištění chlazení a NB se přehříval. Plno lidí používá tzv chladící podložky což sice dočasně uchladí notebook, ale nevyřeší problém tepla. Pak stačí párkrát notebook zapnout mimo podložku a je po něm. (Odejde grafický čip, jako v tomto případě).

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.