Avatar uživatele
arygnoc

Oprava fasády u kulturní památky – co to obnáší?

koupil jsem nemovitost – kulturní památku a potřebuji na několika místech opravit fasádu (štít).
musím svůj záměr s někým konzultovat?
musí mi někdo opravu schválit?
pokud budou náklady na opravu zvýšené požadavky nějaké instituce, která má památky na starosti, kdo mi tyto náklady uhradí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, dědapetr, anonym před 4728 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Obrátit se na památkový úřad tam dostanete na vaše otázky fundovanou odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Nekdo vam asi odpovi presneji, ja jen vim, ze muj byvaly matikar a zastupce reditele nadaval, ze se na skole musi vymenit okna – a ze jsou patricne draha, protoze musi splnovat nejake predpisy, pac skola je kulturni pamatka. Vice nevim, ale bohuzel diky teto zkusenosti nepredpokladam, ze bude jednoduche jen tak opravit vasi fasadu. Mozna tomu tak neni; zajimaji me odpovedi ostatnich, at se take priucim.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Zkuste se obrátit na stavební ůřad v místě a na památkáře. Budou chtít dodržet barevnost fasády a stejné techologie. U památkářů si můžete dát žádost na příspěvek na opravu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Musíte se obrátit na památkáře.A při­pravte si dobré nervy a hodně peněz.
Opravy si hradíte sám a nápady památkářů se někdy vymykají lidskému chápání a někdy mi připadá že to co oni prosazují při rekonstrukci stavbě víc uškodí než prospěje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek