Oprava elektrocentrály.

Zdravím.
Přestala mi fungovat elektrocentrála typ RAS 3600 XN. Nechce naskočit motor. Nemá někdo zkušenosti, co mám zkontrolovat. Jsem technický typ, takže není problém :-).
Jen s motorama nedělám.
Díky za odpovědi

Doplňuji:
Motor je benzín. V autoservise mi řekly, že by to mohlo být cívkou. Kde ji najdu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na to existuje pouze jediná odpověď. Navštiv odborný servis. Nemusí to být vůbec v elektrickém systému. Už jenom ta odpověď, "že by to mohla být cívka",je zavádějící. Těch druhů zapalování se používá víc. Takže najdi odborníka a ne "odborníka".

Další odpovědi:

Zlatý

To je dost široký pojem, jaký je tam motor ? Benzín diesl, není něco ucpáno je vše dotaženo předepsaným momentem síly ?

Zlatý

Zapni zapalování, vyšroubuj svíčku a polož ji na kostru (blok motoru apod.). Zkus zastartovat. Pokud ti mezi kontakty nejiskří, vyměň svíčku a pokud zas ne - je´d do servisu. Cívku stejně seženeš jen v servisu. Lepší je ale místo typu centrály napsat značku motoru který ji pohání.
No ještě bych zkusil vypustit z karburátoru benzin, profoukl trysky a vyfoukal benzin z válce (několikrát protočit bez svíčky). Pokud svíčka po vyndání z motoru je "mokrá", může to být jen ulité.

Stříbrný

Motor: tak zkontroluj svíčky,popř zapalovací cívku nebo strater popř baterii,kabely řádně dotažení šroubů a svorky kabelů. atd. Podívej se jestli to není někde ucpané(přívod paliva),ucpaný výfuk atd...
Tohle je otázka na kterou se takto odpovědět nedá musel bych to vidět a zkusit.
Doplňuji:
taky se podívej jestli to není uchlastané.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 867
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.