Avatar uživatele
skorpik2

Oprava elektrocentrály.

Zdravím.
Přestala mi fungovat elektrocentrála typ RAS 3600 XN. Nechce naskočit motor. Nemá někdo zkušenosti, co mám zkontrolovat. Jsem technický typ, takže není problém 🙂.
Jen s motorama nedělám.
Díky za odpovědi

Doplňuji:
Motor je benzín. V autoservise mi řekly, že by to mohlo být cívkou. Kde ji najdu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4274 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Na to existuje pouze jediná odpověď. Navštiv odborný servis. Nemusí to být vůbec v elektrickém systému. Už jenom ta odpověď, „že by to mohla být cívka“,je zavádějící. Těch druhů zapalování se používá víc. Takže najdi odborníka a ne „odborníka“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

To je dost široký pojem, jaký je tam motor ? Benzín diesl, není něco ucpáno je vše dotaženo předepsaným momentem síly ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Zapni zapalování, vyšroubuj svíčku a polož ji na kostru (blok motoru apod.). Zkus zastartovat. Pokud ti mezi kontakty nejiskří, vyměň svíčku a pokud zas ne – je´d do servisu. Cívku stejně seženeš jen v servisu. Lepší je ale místo typu centrály napsat značku motoru který ji pohání.
No ještě bych zkusil vypustit z karburátoru benzin, profoukl trysky a vyfoukal benzin z válce (několikrát protočit bez svíčky). Pokud svíčka po vyndání z motoru je „mokrá“, může to být jen ulité.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Motor: tak zkontroluj svíčky,popř zapalovací cívku nebo strater popř baterii,kabely řádně dotažení šroubů a svorky kabelů. atd. Podívej se jestli to není někde ucpané(přívod paliva),ucpaný výfuk atd…
Tohle je otázka na kterou se takto odpovědět nedá musel bych to vidět a zkusit.
Doplňuji:
taky se podívej jestli to není uchlastané.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Přesně proto to raději řeším přes pronájem elektrocentrály od https://www.ce­.energy/cs/ser­vice/pronajem-elektrocentral protože tohle opravování a šťourání se v něčem není fakt pro mě. Ať se o to raději starají profíci. :) Já sám nejsem tak manuálně zručný, abych si prostě řešil opravu elektrocentrály svépomocí. Takže zlatě svatě si to půjčit, když to opravdu potřebuji.

Avatar uživatele
Manymen

Je to motor Hyunday. Pokud svíčka nejiskří nemusí to být cívkou. Motor má čidlo oleje na ochranu spuštění při nízké hladině. Může to dělat málo oleje, vadné čidlo nebo i ta cívka.

Nový příspěvek