IPfree

Opomenutá DPP na pracovním úřadě?

Dobrý,

Tento rok jsem ukončil VŠ a nastoupil na pracovní úřad. Jenže ještě před nastoupením jsem si začátkem roku začal přivydělávat takovou bokovkou, která mi sice dá jen pár korun měsíčně (pár stovek, daleko do 4250, spíš jen tak pro dobré slovo), ale zaměstnavatel po mě chce dohodu o provedení práce. Za normálních okolností bych to šel nahlásit na pracovní úřad, jenomže už nějakou dobu tuto činnost vykonávám a a v DPP je uvedené datum 15.1., což je ještě PŘED mým nástupem na PÚ.

Mohou mě za toto vyřadit z evidence? Ono mi jde především o to pojištění, s prací se mi absolutně nesnaží pomoct :D

Tzn. mám s tím zajít na PÚ i se „závadným“ datem, nebo mám raději zažádat zaměstnavatele o novou smlouvu? Resp. budou se mě na PÚ ptát kdy jsem nastoupil, popř. mohly by z toho být nějaké jiné problémy?

Dávky nepobírám.

Díky za odpovědi.

Odpovědi
zzzzz

Ptát se budou, raději si nechej dát novou smlouvu s čerstvým datem. Pak zajdi na ÚP a dolož jim to.
Doplňuji:
Dobře, tak poradím ještě jednu fintu. Dneska se z ÚP sám odhlas a zítra se zajdi znova přihlásit do evidence. A hned jim oznam to zaměstnání. Nebudou tě moc vyloučit za něco, co bylo v minulé evidenci.

ivzez

Ano, neoznámení nekolidujícího zaměstnání je důvodem
k sankčnímu vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání.
Nová evidence je pak možná nejdříve po 6 měsících.

Na rozdíl od Zzzzz Vám ale neradím podvádět.
A nemyslím si, že by to zaměstnavatel udělal.
Zaměstnavatel nemůže předchozí dohodu zrušit,
neměl by ničím podloženy odměny, jež Vám doposud vyplatil.

Podepsal jste u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu?

Podle mne je víc možností, jak se o DPP
může ÚP dozvědět i pokud to neohlásíte sám.