Kcko

Nevzpomenete si někdo, o kterou „socialistickou“ pochutinu šlo podle popisu?

Marně se snažím již delší dobu jistou pochutinu, kterou jsem jako dítko za komančů jedl.
Bylo to něco jako oplatek / tyčinka v čokoládové polevě, (ne hutné, jen tak namočené zlehka), tvarem uzkého a dlouhého obdelníku a bylo to zabaleno ve stříbrném obalu, zádná náplň.

Nevěděl by někdo co to bylo? Projel jsem na googlu spousty obrázků, ale nic se tomu nepodobá, upsal bych duši ďáblu si do toho ještě jednou
kousnout 🙂

Původní neotázka

Oplatka/Tyčinka za socialismu

Odpovědi
ivzez

Mně ten popis nic neříká, nebyl by obrázek, který by trochu napověděl?

Tehdy se dělalo víc dobrých věcí, než dnes. Dnes je díky otevření
hranic větší výběr, ale kvalita – bohužel i většiny našich tradičních
výrobků – šla dolů.

Ještě se drží Milena, Kofila, Ledové kaštany a Lázeňské oplatky.
Ale jak dlouho to ještě vydrží?

Smode

Já zase marně hledám griliášové vlnky. Nejvíce mi popis připomněl Milu, ale tu nejspíš nemyslíš. Otázkou je, zda se ta pochutina ještě vyrábí…

Ginna

Pamatuji si to. Byla to Vanda, měla jsem ji moc ráda.

Kcko

Tak už jsem našel , oplatka VANDA ! :)