Avatar uživatele
manon

Oplácíte přátelům drobné laskavosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, Deli, lukas.zmizik, zzzzz, anonym, muhamed před 4171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Ano, dělá mi to radost

Jasně, že ano. S těmi vzdálenějšími, s nimiž se tak často vidět nemůžu, si posíláme i malé dárky přes oceán. U nás mi nedělá potíž přijít na schůzku s kamarádkou s kytkou nebo parfémem, ráda také nadělím něco, co vím, že se kamarádovi líbí nebo to dlouho shání. Přátelství si nekupuji. Ale když můžu udělat radost, proč ne. A pochopitelně se to netýká jen věcí movitých. Nemám ráda lakomce a lenochy. Vždy si udělám čas na toho, kdo to potřebuje, kdo mě rád uvidí (i já jeho:-), s kým si mám co říct. Dělám to tak trochu „sobecky“ i pro sebe! Mnohdy dobrý pokec v pravou chvíli může být právě onou „drobnou laskavostí“, kterou nevynahradí sebelepší dárek. Jeden by skoro neveřil, kolik energie, dobrého pocitu a štěstí vznikne třeba na návštěvě u milé osoby při prohlížení starých fotek, s čajem a domácím štrůdlem, když venku prší…:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jiná možnost

Doplňuji:
Nemám žádné kamarády a přítel by byl více než vzácný, ale oplácím se třeba lidem, které znám a nebo i cizím. Někdy stačí se jenom usmát a poděkovat i za obyčejnou maličkost.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
muhamed

Ano, dělá mi to radost

Doplňuji:
Je to prijemne nekomu neco oplatit at uz laskavost nebo neco jineho. Mam to v sobe uz tak zazity, ze uz mi to prijde prirozene :D

Upravil/a: muhamed

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, dělá mi to radost

U opravdového přátelství je to přece přirozená a oboustranná součást vztahu.
Ale damianka to už natolik rozebrala, že jsem se neubránil jí projevit aspoň drobnou laskavost z mého denního přídělu nominací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Ano, dělá mi to radost

Je to pro mne samozřejmost,nejen u přátel.Pomoci někomu s nákupem ,do schodů nebo na přechodu je přece maličkost,od starších lidí je dokonce krásná odměna v podobě pohlazení.Nemohu vědět jestli sama nebudu potřebovat pomoc druhých a věřím,že se vždy někdo najde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Jiná možnost

oplatky se nepečou.delam radost,protoze chci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Ano, dělá mi to radost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Dr.Axl: Možná že kdyby ses tím hned nechpochlubil, vyznělo by to gesto mnohem více altruisticky..

před 4171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

:) Děkuji za odpovědi. Občas to chce člověk slyšet, aby si nemyslel, že je blázen :)

před 4171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Pomalu s těmi blázny…:-))
Btw – cos' pěkného provedla?:-)

před 4171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Já nic zvláštního :) Ale nějak smutno mi občas zůstane, když narazím na jiné náhledy. Proto jsem naivní blázen :)

před 4170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek