manon

Oplácíte přátelům drobné laskavosti?

Nejlepší odpověď
Damiana

Ano, dělá mi to radost

Jasně, že ano. S těmi vzdálenějšími, s nimiž se tak často vidět nemůžu, si posíláme i malé dárky přes oceán. U nás mi nedělá potíž přijít na schůzku s kamarádkou s kytkou nebo parfémem, ráda také nadělím něco, co vím, že se kamarádovi líbí nebo to dlouho shání. Přátelství si nekupuji. Ale když můžu udělat radost, proč ne. A pochopitelně se to netýká jen věcí movitých. Nemám ráda lakomce a lenochy. Vždy si udělám čas na toho, kdo to potřebuje, kdo mě rád uvidí (i já jeho:-), s kým si mám co říct. Dělám to tak trochu „sobecky“ i pro sebe! Mnohdy dobrý pokec v pravou chvíli může být právě onou „drobnou laskavostí“, kterou nevynahradí sebelepší dárek. Jeden by skoro neveřil, kolik energie, dobrého pocitu a štěstí vznikne třeba na návštěvě u milé osoby při prohlížení starých fotek, s čajem a domácím štrůdlem, když venku prší…:-)

Další odpovědi
anonym

Jiná možnost

Doplňuji:
Nemám žádné kamarády a přítel by byl více než vzácný, ale oplácím se třeba lidem, které znám a nebo i cizím. Někdy stačí se jenom usmát a poděkovat i za obyčejnou maličkost.

muhamed

Ano, dělá mi to radost

Doplňuji:
Je to prijemne nekomu neco oplatit at uz laskavost nebo neco jineho. Mam to v sobe uz tak zazity, ze uz mi to prijde prirozene :D

anonym

Ano, dělá mi to radost

U opravdového přátelství je to přece přirozená a oboustranná součást vztahu.
Ale damianka to už natolik rozebrala, že jsem se neubránil jí projevit aspoň drobnou laskavost z mého denního přídělu nominací.

johana 56

Ano, dělá mi to radost

Je to pro mne samozřejmost,nejen u přátel.Pomoci někomu s nákupem ,do schodů nebo na přechodu je přece maličkost,od starších lidí je dokonce krásná odměna v podobě pohlazení.Nemohu vědět jestli sama nebudu potřebovat pomoc druhých a věřím,že se vždy někdo najde.

pizlicka

Jiná možnost

oplatky se nepečou.delam radost,protoze chci.

zzzzz

Ano, dělá mi to radost

bolak

Dr.Axl: Možná že kdyby ses tím hned nechpochlubil, vyznělo by to gesto mnohem více altruisticky..

manon

:) Děkuji za odpovědi. Občas to chce člověk slyšet, aby si nemyslel, že je blázen :)

Damiana

Pomalu s těmi blázny…:-))
Btw – cos' pěkného provedla?:-)

manon

Já nic zvláštního :) Ale nějak smutno mi občas zůstane, když narazím na jiné náhledy. Proto jsem naivní blázen :)