MiKu

Opičí se s výrobky do kuchyně Tupperware po Tescomě nebo Tescoma po Tupperware???

Nejlepší odpověď
annas

"Existence firmy Tupperware se datuje od roku 1944.
Fenomenální úspěch Tupperware rychle přerostl hranice USA – prodej i výroba se rozšířily do celého světa. V současné době má společnost Tupperware 15 vlastních designerských a výrobních závodů a své výrobky prodává ve více než 100 zemích světa.
http://www.tup­perware.cz/cz/o-spolecnosti/his­torie

"TESCOMA je a vždy byla 100% česká společnost se sídlem ve Zlíně, která potřeby do kuchyně nejen prodává, ale ve vlastním Design centru také sama vyvíjí a testuje. Řada našich výrobků proto nese označení světový patent a mnoho z nich získalo prestižní ocenění za design.

Díky vlastnímu vývoji a důsledné kontrole výroby poskytujeme na naše produkty nadstandardní záruku 3 až 10 let.

Obchodní pobočky máme v 7 evropských zemích a z naší exportní centrály v Itálii vyvážíme do více než 100 zemí světa"
http://www.tes­coma.cz/o-nas

Těžko říct, ale Tescoma má, jak je uvedeno, vlastní design. Ale z diskusí na netu vyplývá, že Tuppenware je dražší, ale prý déle vydrží. Nemám zkušenosti.

Další odpovědi
Agneta

Nedělá se už náhodou Tupperware v Číně? Takže by ten plastik měl být levný, jako od rákosníků, ale jelikož je superpodvod, tak naivky plaťte!

TUPPERWARE považuji za podvod Č. 1 v EU!
Je to podobné, jako AVON!

GabulkaA

Oni mají nějaké jakože stejné věci? To ani nevím, pač ani jednu značku domů nekupuju. My máme osvědčenou Oravu. Ta nám vyhovuje a nebudeme měnit :)

MiKu

annas: díky moc za obsáhlou odpověď! já mám právě v kuchyni výrobky od obojího a nejsou špatné, ale byť teda z číny, tak bych řekla že tupperware je v kvalitnějším provedení ale holt o dost dražší.. šlo mi o názor, kdo od koho opisuje nápady, poněvadž obě společnosti právě tvrdí, jak mají svá vývojová centra, ale ve výsledku mají některé produkty téměř shodné, tedy ve smyslu použití a nápadu.. samozřejmě že se bude lehce lišit design, jinak by na to nemohli mít patent, že ano 😉

Pepa25

Tuppervare má jiný způsob distribuce a je dražší. Máme docela dost věcí od nic (známá byla dealerka) hlavně plasové věci, krabičky, chlebník atd, a celkem spokojenost. Okorát to chce nenechat se pořád překecávat (známá toho naštěstí nechala).
Tescoma je dobrá na klasické kuchyňské vybavení.

annas

Znám jen české, ale prošla jsem diskuse, víc „haní“ Tescomu.
Ale přečetla jste si, kdo vyrábí Tuppervare? Snad si chtějí udržet jméno a kontrolují kvalitu.

Ano. Ale Tescoma je mladší, takže se mohli její návrháři inspirovat.