Berušinka

Opět pro dámy …

Zase jsem tu s anketkou pro dámy. V modré liště taková anketa nebyla.

Umíte plést a háčkovat? Baví Vás to? Pletete svetry, šály, čepice pro příbuzenstvo nebo jen pro sebe? Kdo Vás to naučil (maminka, babička, tchýně…)?

Já se trochu snažím – od všeho něco, ale neumím to udělat „souměrné“ =D – tzn. že mám jedno oko velký, pak malý, nedotažený, přetažený apod.
Umím snad jen šálu – dlouhá nudle – na tom nic není. Zkouším uháčkovat čepici na zimu, ale jsem kopyto.

Doplňuji:
Tome! To je úžasné =)

Deli – to jsi mě opravdu pobavila! Až budu mít děti, tak to také vyzkouším! haha – ale myslím, že se mi na to „babky“ vyprdnou – tchýně je nemožná – ta ruční práce neumí a moje mamča mi to radši řekne, protože je líná – a hlavně mi nezapomene zdůraznit, že ona si v 6.třídě! upletla první svetr! =D

Jinak všem moc děkuji za odpovědi, myslím, že by to měla zkusit každá žena/dívka.
Až budu mít hotové nějaké „dílko“, tak se přijdu pochlubit =D

Nejlepší odpověď
hanny 2

Všechny tyto ruční práce jsem uměla,ale moc mě to nikdy nebavilo.Spíš jsem vyšívala.Ale jednou jsem uháčkovala 10m krajky ke kyjovskému kroji.
Bavilo mě šít,svým dětem jsem hodně šila různé kalhoty,bundičky apod,protože v obchodech toho moc nebylo.Na sebe jsem ušila vše od saka,sukně až po zimní bundu.Teď už mě to ani nenapadne,raději si to koupím.

Další odpovědi
tom004

Doufám,že dámy prominou,ale punčochy na zimu,jedno,jestli na kulaté jehlici,nebo pomocí 4 jehlic + 2,na dvojitě zapletenou patu,bych si troufl ještě dnes.Moje babička byla dobrý učitel,a mne to bavilo.Jenom ta vlna,nebo páraný měkkký filc,už není,zdaleka tak kvalitní,a dostupný.Tyto jsou poslední „svého druhu“. 🙂

http://img.na­dapenny.com/t20/112­39/nadap090222760­880232.jpg

hanulka11

Ano umím, ale již nepletu ani neháčkuji. Dříve jsem byla schopná upest cokoliv a i vyšívání mě bavilo.Dříve to bylo tak trochu nutnost, protože nebyl výběr a vlna stála pár korun a za pár večerů byl výrobek hotov. Nyní mi přijde příjemnější si spíš něco přečíst.
Vždyť se dneska koupí vše levně nač si vzpomeneš .Trávím už volný čas prostě jinak .

anonym

Umím oboje,plést mě učila mamka,háčkovat ve škole.Děsně mě to nebaví,ale pár svetrů pro syna,když byl malý jsem spáchala.Tu šálu jsem Berušinko slíbila před lety manželovi,jen jsem ale zůstala u slibu.

salsa verde

Plést umím ale vždycky jsem něco začla a nikdy nedokončila, háčkovat ne. Vyšívání taky moc ne ale kdybych musela…tak něco stvořím. Šití mi ale šlo dobře, taky jsem si ušila kde co, šila jsem podle burdy když u nás ještě vycházela v ruštině, bože to je pravěk 🙂

myšpulín

Nepletu a neháčkuji, čepice nenosím a šály se koupí krásné. Když jsem byla menší, tak jsem snahu sice měla, ale vzdala jsem to, za ty nervy to nestojí 🙂

anonym

Plest umim , ale zadne tezke vzory ( nejtezsi takove ty pecicky ) .. a hladce , obradce .. ale za Tomem mam daleko. 🙂 Strasne me to pobavilo , ze Tom plete – zvlast kdyz vim , jaka je Tom " hora ". 🙂

  • iv-

Deli

Berušinko, plést a háčkovat neumím a ani se nemíním učit, je to pro mne strašák 🙂
U nás i knoflíky přišívá manžel, maminka říká, že mne nenaučila jehlu vzít do ruky… Zato mne maminka i tchyně naučily, že je snazší roztržené dětské tepláčky přibalit k dítěti, které babičce sem tam na den půjčím – a vrátí se zázračně zašité 🙂

VampGirl

Napletu ani neháčkuju. Kdysi jsem to zkoušela, ale nabaví mě to. Mám spíš klučičí zájmy. 🙂

kajulinek.s

mě naučila háčkovat mamka. když jsem byla malá, uháčkovala jsem si papuče a docela mě to bavilo. teď už mě to nějak pustilo a asi jsem to i zapomněla… :))