afro.minerva

Opět moje milá sestra.

Už jsem tady psala jednou jednu otázku o svojí setře a souhlasím s vámi. Už jsem učinila jistá opatření. Problém teď tkví v něčem jiným. Moje sestra je teprve tři měsíce vdaná a už po mě chce „požehnání k nevěře“. Není to vůči jejímu novomanželi fér. Ten chlap sice není ideální, ale něco takového si teda nezaslouží nikdo. Co mám dělat. Moje sestra mě s tím neustále pronásleduje. A že se trápí… A že udělala chybu… A že se už nebude otáčet na etiku… A že jí manžel neuspokojuje… A že nevydělává dost peněz… A že je rozhazovačný atd. Už mě to nebaví. Moje sestra je prostě pořád jenom jeden velkej problém. Už jsem jí měla chuť poslat do háje. Jenže ona posledních pár dní začíná vyhrožovat, že si půjde hlavou lehnout na koleje. Tak co stím? Jak se mám zachovat? Nechat to být a nebo se do problému vložit?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Předpokládám, že Vaše sestra je dospělá a svéprávná a z toho vycházejte.
Samozřejmě, že je dobré sourozencům pomáhat atd. Ale pomoc a dobrá rada není to, co se tomu druhému líbí, ale to, co vede k pravdě. Proč byste měla své sestře lhát? Proč byste jí Vy měla požehnat něco s čím nesouhlasíte?
Jednoduše jí řekněte to, co si opravdu myslíte. NEnechte se vydírat takovými řečmi, jako že si půjde lehnout na koleje. A jestli bude svému manželovi nadále nevěrná a bude se chovat takto, je tak trochu její věc. Nejste její patron, jen sestra, možná kamrádka a rádkyně, ale nenesete za ní žádnou zodpovědnost.

Další odpovědi
vecernice

Ačkoliv se Vám to nelíbí už v tom vtažená jste.Nezbyde vám,než si obrnit nervy a nenechat se psychicky vydírat vlastní sestrou,která se chová jak malé děcko.Taky by jí možná pomohl nějakej doktor specialista,kterého ji taky poradˇte pokud nepřestane s těma řečima.Držím pěsti.

georgia

Vaše sestra po vás chce všechno! Nechce náhodou i váš život!Vykašlete se na ní!Řekněte jí ať si dělá co je libo.Je to její život a né váš.Určitě máte sama dost svých starostí a né ještě starat se o dospělou sestru,ikdyž se zdá,že dospělá není!!!

panenka

vaše sestra zřejmě ví jak na vás měla by jste si s ní promluvit protože to co vám ona předvádí je vyhrožování a vydírání.vaše sestra by se konečně měla vzpamatovat nebo zajít k lékaři (psychologovi)sama si těžko poradí.vy už jste podle mně udělala pro vaši sestru dost a ted je na ní aby taky skusila sama se sebou něco udělat.vy jste hrozně moc hodná a měla by jste jí říct že si veškeré potíže které má dělá ona sama a že jí nemůžete donekonečna pomáhat.at vám ukáže že se snaží i ona sama postarat o sebe.přeji hodně štěstí

bond73

Myslim,ze tady asi stejne nic nezmuzete,vase sestra se proste rozhodla a je to.Vase argumentace,jen udelata to,ze ten akt nevery oddali a tot vse,jinak spis vidim tu vec,jako hotovou,spise se drzte stranou a az budou padat kameni,aby jeden nespadl i na vas,v podobe toho,ze vase sestra ve strachu rekne,ze jste o tom vedela a povedela ji,ze to ma udelat.Asi vas to trapi ,ze vase sestra je takova,ale s tim, uz nic nesmuzem,sourozence si nevybirame- nechte to plavat,zde uz jsou kostky vrzeny.

Michal

Znáte pohádku o Zlaté rybce? Je podobná vašemu příběku- myšlenkama vaší sestry.Já bych se do jejího vztahu nepletl.Dopadne to špatně a na vině budete Vy. Vyhrožování typu"zabiju se" patří psychiatrovi.A pod­porovat nevěru.......

johny.bello

Já bych její řeči ignorovala, je to její život a nechápu na co potřebuje vaše požehnání aby mohla být nevěrná. Každý svého štěstí strůjcem a pokud tohle chce dělat aby byla šťastnější ať si to dělá. Rozhodně jsem zásadně PROTI nevěře takže bych ji určitě v tomhle nepodporovala. Kdyby se jednalo o mou vlastní sestru jen bych ji řekla: „Je to tvůj život, dělej si co chceš ale mě do toho netahej, nejsem tvoje matka a ty nejsi mé nezletilé dítě abych ti něco povolovala. Jsi dospělá tak si dělej co chceš.“