Je operativní odstranění vystouplých křečových žil pro tělo prospěšné, či naopak rizikové?

Pokud rizikové, tak by mě zajímalo, co by to mohlo způsobovat.
Pokud prospěšné, tak z jakého důvodu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dlouhodobým zanedbáváním křečových žil si můžeme přivodit i závažné obtíže jako je žilní trombóza nebo bércový vřed. Proto by se rozhodně neměla podceňovat jejich léčba, která bude samozřejmě jednodušší v méně pokročilém stadiu varixů.
Léčbu varixů rozdělujeme na konzervativní a chirurgickou. V případě lehčích nebo počátečních stadií varixů se zvolí léčba konzervativní.
Konzervativní léčba spočívá v podpoře žil např. stahujícími punčochami, režimovými opatřeními a podávání tzv. venofarmak. Tyto léky jsou většinou na přírodní bázi, podporují napětí cévních stěn a zvyšují jejich pevnost.
Ve druhém případě, přistoupí- li se k chirurgické léčbě, odstraňují se již vzniklé křečové žíly. Chirurgická léčba nabízí několik postupů, nevýhodou je nedokonalý kosmetický efekt.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/kre­cove-zily/

Další odpovědi
isteron

Kŕčové žily môžu spôsobiť zápal kŕčových žíl, vytvorí sa ložisko a nasleduje urgentná operácia. Manželka absolvovala takýto zákrok, má vrodenú dispzíciu na varixy.