Operační system

Mohu požádat co tyto udaje obsahují v mém počítači [boot loader]
timeout=30
default=multi(0)dis­k(0)rdisk(0)par­tition(1)\WIN­DOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdis­k(0)partition(1)\WIN­DOWS=Microsoft Windows XP Professional /noexecute-optin/fastdetect

Odpovědi
anonym

timeout=30 je doba v sekundách za jak dlouho se má načíst systém když je počítač neočekávaně ukončen jde to přepsat v textovém editoru na kratší dobu ale na takovou aby se případně dalo stihnout stisknout jiná volba třeba nouzový režim atd.

default=multi(0)dis­k(0)rdisk(0 )partition(1)\WIN­DOWS
[operating systems] je vnitřní příkaz neboli informace který systém se má spustit a na kterém disku je. Pokud to zkopíruješ a vložíš pod něj, při načítání se to bude ptát který systém to má spustit jestli ten první nebo druhý, ačkoliv jde o ten samý. Když si nainstaluješ 2. systém na druhý disk, budou tam 2 tyto bootovací tytok-řádky.

ten 3., multi(0)disk(0)rdis­k(0)partiti on(1)\WINDOWS=Mi­crosoft Windows XP Professional /noexecute-optin/fastdetect se dá akorát změnit název na
multi(0)disk(0)rdis­k(0)partiti on(1)\WINDOWS=Mi­crosoft Ahoj /noexecute-optin/fastdetect

nebo podle svého. To se objevuje jen před načtením systému. Když tam budeš mít nainstalovaný jiný systém, bude tam název jiný.
Čísla v závorkách nepřepisovat, ono by se to muselo opravovat v CMD a to je zdlouhavá práce ale naučná, že se dá naučit pracovat v režimu bez grafického prostředí jen s příkazy.