Dados

Operační paměť

Zdravím, mám HTC One SV a ze začátku bylo využití operační paměti cca 660 MB. Nyní, i po ukončení všech aplikací je využito asi 880 MB. Jakto ? A de to nějak vrátit na 660 MB ?

Odpovědi
mrNikelou

asi jediná možnost je přeinstalovat celý OS android a pak by se to mělo vrátit do stejného režimu jako při koupi nového. ale pozor vymažou se tím všechna data telefonu!

Bedy

Pořád ještě je ještě nějakých 144 MB volných, což je ještě celkem solidní. Víte, tohle je obecně problém Androidu – málo RAM paměti. Řada mobilů, co se vyrábí s Androidem, tak prostě nemá dostatek paměti RAM – tady ten 1GB je jako akorát, takové minimum co bych řekl ze zkušeností, je 768MB.

Ono divili byste se, ale jedna z nejpoužívanějších aplikací u Androidu, je právě správce úloh, aby byl mobil použitelný.

Co s tím tedy? Nu buď tedy restartovat telefon – tedy klasicky vypnout a zapnout – kolikrát to pomůže, jinak to bude nutné řešit resetem do továrního nastavení, který například uděláte tak, že v najedete do nastavení telefonu, tuším kategorie zálohování a obnovování.
Pamatujte, že všechna data budou vymazána!

V krajním případě bych to řešil prodejem telefonu nebo eventuálně uplatněním záruky a koupí jiného mobilu, pokud možno s jiným operačním systémem, ať už Windows Phone či Blackberry nebo eventuálně v krajních případech Symbianem Belle (není to takový ten pomalý, sekající se Symbian, ale naopak je vyladěný, pěkný a celkem i podobný Androidu co se týká prostředí) – pokud budu počítat s tím, že za 2 roky si budete kupovat nový mobil, což je taková nejběžnější doba co vím tak ze zkušeností, tak se to ještě vyplatí – Symbian bude prý podporovaný až do roku 2016.
Ale spíš bych doporučil Windows Phone – HTC vyrábí kvalitní, svižné, pěkné mobily s Windows Phone, takže pokud máte rád HTC, určitě mohu doporučit. Jinak velmi kvalitní je i Nokia.