OpenOffice nebo MS Office do firmy?

Rozhoduju se, jestli investovat do komerčních produktů na kancelářskou práci nebo jestli vzít Openoffice a peníze využít jinak. Kolik by mě vyšlo pořídit na 7 počítačů Windows a Microsoft Office? Asi by nešlo použít ty levné Home a Student edice, co?

Nejlepší odpověď
Olaf

Home verze je opravdu jen na napsaní dopisu nebo domácího úkolu. V Excelu byste nemohl udělat ani fakturu. K Windows: XP dnes už prakticky neseženete. Cena krabic Windows Vista se pohybuje od 4 000 do 8 000 (závisí na edici). Pro malé firmy je určená edice Business s cenou cca 7 000 Kč. MS Office: nejlevnější verze MS Office pro podnikání (ne OEM, pro kterou nejsou instalační disky a dodávají se jen s novými počítači) stojí kolem 10 000 za jednu licenci. Za tyto dvě položky byste měl zaplatit 119 000 Kč. Ušetřit můžete tak, že si pořídíte nové počítače s OEM verzemi Windows (nebo jen Linux, který je zdarma). OpenOffice ušetří opravdu hodně, ale otázka je, v čem chcete podnikat. Go-oo (odnož OpenOffice) umí i VBA makra, ale samozřejmě 100% kompatibilitu zaručit nejde. Obecně vzato OpenOffice zvládne binární soubory MS Office (doc, …) i nové OpenXML z verze 2007 (docx,…). Jestli neplánujete vyměňovat si desítky dokumentů týdně s úřady, pak by v tom problém neměl být. A hlavně: export do PDF (v OpenOffice.org) během sekundy vyřeší všechny otázky, zda se dokument protistraně zobrazí správě.

Další odpovědi
Dandi

Určitě MS office. Stojí sice celkem dost, ale plná kompaktibilita je dneska standardem. Home a Students jsou pro nekomerřní použití, takže použít nejdou. Při sedmi licencích určitě kontaktujte zástupce MS, aby Vám dali množstevní licenci a tímto pádem také nižší cenu.

Lencis

100% souhlasím s Olafem a dávám palec nahoru.

MS Office je zbytečná investice. OpenOffice zvládne běžnou kancelářskou práci stejně dobře a komunikovat se světem je opravdu nejlepší v pdf. Navíc, když už je řeč o kompatibilitě, Microsoft je tak „dokonalý“ že není kompatibilní ani mezi jednotlivými verzemi MS Office !!!