Jirka1985

Opel Corsa novější tip-problémy s volantem

Zdravím všechny profíky přes auta :o)
potřeboval bych poradit,kde může být zakopaný pes,protože jsme si koupili Opel Corsa rok 20XX (nemam u sebe na něj doklady).Jde o to,že jsme promazávaly volat (je to bez posilovače,ale stejně),ale točit s ním,je fakt machrovina,to je fakt posilka.Může někdo poradit,jestli někde němůže být něco zadrhnutýho popř. co s tím?? Díky moc
Doplňuji:
auto bez posilovače už jsem měl,ale tohle je fakt extrém… Jsem u jinýho auta nezažil,a to už jsem jich řídil…

Nejlepší odpověď
Ar

Tak auta už opravuji cca 30 let, ale ještě jsem nezjistil, kde se maže volant.
Jinak k otázce pokud jde řízení těžko bude problém pravděpodobně v řízení (hřebenová tyč) To je takové to vodorovné na co se volantová tyč napojuje a na konci jsou klouby řízení (rejdové čepy). Podívat se jestli nejsou potrhané prachovky a nedostal se tam bordel (ne u těch čepů, ale na té hřebenové tyči). Jestli jsi ,ale měl před tím auto s posilovačem, tak auto bez psilovače se vždy bude zdát, že jde těžko řízení, pokud jsou ještě podhuštěná kola je to oto horší.
Doplňuji:
Zvedněte předek auta a pak jak jsem psal kontrola a promazání řízení a mrknout se a promazat horní uložení tlumičů. Buďte rád že to nemá ještě převodku řízení se šnekem.
Nejhorší dřinu při řízení jsem zažil u OT:64 SKOT když odešel posilovač, to jsme řidili dva a měli co dělat. :)