Avatar uživatele
mikik

Opel corsa b-výměna rozvodů?

Dobrý den.Chci se zeptat jestli mám dělat u auta nové rozvody ,když mám najeto 30 tisíc kilometrů ale dělaly se před šesti lety.Nevím kvalitu namontovaných rozvodů ani který automechanik je dělal.Za odpovědi předem děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2929 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

pokud tomu věříš, tak máš času dost. ještě záleží, zda bylo měněno vše, pumpa, kladky. já osobně neměním jen řemen, všechno. zadřená kladka to jistí. jen jsi nám nenapsal jaký je tam motor, aby jsme se tu nebavili o řemenech a Ty tam měl řetěz. ten se dá se říct nemění.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mikik Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tforro

Po 6-ti letech by to stálo za zvážení. Preventivně vyměnit rozvodový řemen. Ten se dá koupit za pár stokorun.
Někdo může tvrdit, že je třeba vyměnit celá rozvodová sada včetně vodní pumpy. Řekněme, že by se to mělo, ale já vím, kolik ty díly u opelu ve skutečnosti vydrží.
Já sám sobě měním rozvodový řemen po 60tis km a napínací kladku, 2 vodící kladky a pumpu po 120tis, ale u staršího opelu jsem měnil jen řemen po 100tis a na kladky s pumpou jsem najel 300tis 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Vždy jsou dána dvě měřítka. Najeté kilometry nebo čas. Pokud nejsou najeté kilometry, ale je prošlý čas, je dobré alespoň ten řemen vyměnit.
Na nic jiného bych se nespoléhal. Pokud ten řemen praskne, tak se při opravě prohneš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek