Oparva mikrovlnky – divně rachotí

Při zadávání hodnot na displej začala divně pípat a když otevřu dvířka tak začne rachotit jako by v tom někde jiskřilo.Po zabouchnutí je vše OK.Hodiny svítí jako by se nic nedělo.Po zapnutí zase začne rachotit.napadlo mě že by to mohlo být spojené se žárovkou – vždy když se rozsvítí tak to vydává ty podivné zvuky.Když jsem jí rozebral tak na držáku žárovky chyběl jede šroubek.Čeho jsem si ještě všimnul tak bylo lehncce zahnědlé (opálené) trafo na desce s elektronikou.Je možné že je to trafko (tlumivka)v tahu???

Nejlepší odpověď
anonym

V každém případě doporučuji odborný servis, protože mikrovlnky pracují s vysokým napětí několika kV, které může být velmi nebezpečné zejména třeba pro kardiaky atd.

Další odpovědi
sdesigner

Jen na zacatek. Trafo neni tlumivka. Jo je mozny ze je v tahu vysokonapetovy trafo ale do toho se nemontuj a uz vubec ne do vyzarovace. Muzes se pokusit opravit kontakty na zarovce a jinak nic nedelej. Blbe smontovana mikrovlnka muze udelat pozar a to nechces.